Аграрні розписки - нові можливості для успішного розвитку сільського господарства в Україні

23.11.2018

22 листопада 2018 року за участі в.о. директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Реви І.І. проектом IFC «Аграрні розписки в Україні» проведений семінар «Аграрні розписки в Україні: нові ринки збуту, управління ціною та контрактування».

В семінарі взяли участь представники облдержадміністрації та райдержадміністрацій, банків, експерти, керівники сільськогосподарських та фермерських господарств, студенти.

В вступному слові Рева І.І. відмітив, що Полтавщина була першою областю, яка почала застосовувати аграрні розписки. Сьогодні проект працює у всіх регіонах України. Аграрні розписки стали чи не єдиним прозорим і доступним механізмом залучення коштів для виробників сільськогосподарської продукції. Сьогодні чимало аграріїв області долучилося до цього інструменту кредитування. Ті керівники сільськогосподарських підприємств, які хоч раз скористалися можливостями аграрних розписок, продовжують їх використовувати і в подальшому.

На сьогодні розширено коло аграріїв, які можуть скористатися аграрними розписками. Виробнику достатньо мати в обробітку 100 га землі і він може оформити аграрну розписку і отримати фінанси або матеріальні ресурси, яких у нього не вистачає.

В ході семінару експерти проекту та представники банківських установ ознайомили присутніх з можливостями, які отримує агровиробник при використанні аграрних розписок, зокрема, за умови різких цінових змін на ринку сільськогосподарської продукції.

Аналітик компанії «Spike Invest Solutions» Андрій Новосьолов ознайомив учасників семінару із станом та перспективами подальшого розвитку ринку зернових та олійних культур.

Відбулась жвава дискусія між учасниками семінару щодо можливостей аграрних розписок, зокрема, з врахуванням попереднього досвіду їх впровадження.

Підсумовуючи зустріч Рева І.І. зазначив, що Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації покладає великі надії щодо розширення впровадження аграрних розписок в сільськогосподарському виробництві області, оскільки саме цей інструмент відкриє нові можливості для подальшого розвитку галузі та соціальної сфери села.