Агропромислове виробництво в умовах євроінтеграції

15.10.2014

14 жовтня 2014 року Департамент агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації в Котелевському районі на базі ТОВ «Агрофірми «Маяк» і СТОВ «Скіф» провели нараду - семінар з питань агропромислового виробництва в умовах євроінтеграції.

Контингент запрошених – керівники племінних і товарних господарств, в яких широко розвинена галузь тваринництва , сільські голови , Ректор, викладачі, студенти Полтавської Державної аграрної академії, фахівці державного підприємства «Полтавастандартметрологія» та обласної лабораторії ветеринарної медицини.

Учасники наради – семінару ознайомились із соціальною сферою с. Козлівщина, відвідали комплекси по виробництву молока «Годувальниця 2» ТОВ АФ «Маяк» (с. В. Рублівка) та доїльний зал СТОВ «Скіф» (с. Більськ), оглянули переробні цехи ТОВ АФ «Маяк» та обговорили важливі питання стосовно дій вітчизняних виробників в евроінтеграційних процесах.

В ході наради було підписано угоду між ТОВ АФ «Маяк» і Полтавською Державною аграрною академією про створення навчально –практичного центру для проходження практики та стажування спеціалістів сільського господарства.

С. О. Фролов – директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА у своєму виступі зазначив, що сільське господарство одна із не багатьох галузей, яка готова перейти до більш високих стандартів якості у виробництві продуктів харчування і стати повноцінним учасником Євросоюзу.

На сьогодні для виходу на європейські ринки сільськогосподарських товаровиробників вже прийняті два основних Закони – «Про ідентифікацію і реєстрацію тварин» та «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», внесено ряд змін до діючого законодавства.

Також директор Департаменту відмітив, що необхідно приділяти увагу розвитку органічного землеробства. Полтавська область має значні можливості для цього. Прикладом ефективного застосування ґрунтозахисного біологічного землеробства є ПП „Агроекологія” Шишацького району.

Аграрна галузь за останні п’ять років зробила потужний ривок в економіці країни і стала основним його двигуном.