Ви є тут

До 130-річного ювілею Полтавського дослідного поля

23.05.2014

22 травня 2014 року Національна наукова сільськогосподарська бібліотека та Полтавська державна сільськогосподарська дослідна станція ім. М.І. Вавилова Інституту свинарства і агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України провели IX Всеукраїнську конференцію молодих вчених та спеціалістів «Історія освіти, науки і техніки в Україні», присвячену 130-річчю організації сільськогосподарської дослідної справи та створення Полтавського дослідного поля, що відбулася в приміщенні Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН (м. Київ, вул. Героїв Оборони, 10).

В роботі конференції взяв участь заступник Міністра аграрної політики та продовольства України – керівник апарату О.В. Сень.

Від делегації Полтавської області виступив директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації С.О. Фролов, який висловив вдячність від полтавських аграріїв організаторам конференції, присвяченої ювілейній даті найстарішого на Україні науково-дослідного закладу сільськогосподарського профілю – Полтавському дослідному полю.

Полтавське дослідне поле, організоване в 1884 році з ініціативи Полтавського сільськогосподарського товариства Губернським земством виключно на його кошти і пізніше перетворене в Полтавську дослідну станцію зіграло і продовжує грати значну роль в розвитку вітчизняного землеробства і дослідної справи.

Про високий авторитет дослідного поля, а з 1910 року станції свідчить і те, що практичне стажування тут проходили кращі студенти Московського сільськогосподарського інституту: Микола Іванович Вавілов (потім видатний вчений зі світовим ім'ям, академік, перший президент ВАСГНІЛ), Олексій Никанорович Соколовський (згодом академік, відомий вчений-агрохімік), Іван Вячеславович Якушкін (потім академік) і ряд інших відомих вчених.

Нині дослідна станція є провідною багатогалузевою аграрною науковою установою на Полтавщині. Вченими установи напрацьовано достатньо наукових розробок, які забезпечують підвищення показників економічної ефективності господарювання, зробивши продукцію конкурентоспроможною.

На базі станції, як головної установи Центру по науковому забезпеченню АПВ Полтавської області проводяться заходи щодо інноваційного розвитку регіону: обласні науково-практичні конференції, семінари; дні поля; закладаються демонстраційні і технологічні полігони; навчання та курси підвищення спеціалістів різних ланок сільськогосподарського виробництва; інформаційно-консультаційне забезпечення. Інститутом спільно з Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації розробляються заходи щодо реалізації на регіональному рівні Національних проектів «Зерно України», «Ефективне тваринництво» та Державних галузевих програм.

Крім наукової діяльності у станції широка виробнича програма, яку виконують дослідні господарства «Степне» Полтавського району, «9 січня» Хорольського району, ім. Декабристів Миргородського району. Ці державні господарства є зразковими по веденню насінництва та племінної справи, впровадженню новітніх технологій в сільськогосподарське виробництво.

В ході роботи конференції було прийнято рішення ініціювати проведення святкування 130-річчя Полтавського дослідного поля в жовтні – листопаді 2014 року на загальнодержавному рівні.