Енергетична незалежність – провідна мета аграрного сектору країни!

12.09.2014

Делегація Полтавщини на чолі з директором Департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації Сергієм Фроловим прийняла участь у Всеукраїнській нараді «Енергополе - майбутнє України» яка відбулася під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства України Ігоря Швайки та за участю Народного депутата України Олега Тягнибока. Нарада відбулася 9 вересня 2014 року на базі Панфилівської дослідної станції Яготинського району Київської області.

Крім того, у Всеукраїнській нараді "Енергополе - майбутнє України" брали участь науковці, керівники сільськогосподарських та фермерських господарств, зацікавлених організацій, директори Департаментів агропромислового розвитку облдержадміністрацій та інші.

У ході наради обговорено питання енергетичної незалежності нашої країни через використання альтернативних джерел енергії, а саме, нетрадиційних кормових і енергетичних культур, деревних порід, різновидностей енергетичної верби тощо.

На дослідному полі Панфилівської дослідної станції було представлено ділянки посіву перспективних культур для подальшого використання на енергетичні цілі, а саме: міскантус, оман, рицина, чумиза, мальва, маклея, топінамбур, амарант, сільфія, верба та інші.

Зокрема, в Полтавській області вже проведено 3 семінари стосовно впровадження альтернативних джерел енергії. Як наслідок, сільськогосподарські підприємства перевели на альтернативні види палива21 зернову сушарку.