Громадські слухання-семінар щодо основних положень відкриття ринку землі

30.05.2017

30 травня 2017 року в Департаменті агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації відбулися громадські слухання-семінар щодо основних положень відкриття ринку землі та впливу земельної реформи на розвиток аграрного сектору.

Земельна реформа – одна з найбільш очікуваних українським суспільством. Запровадження повноцінної власності на землю сільськогосподарського призначення є принциповою умовою подальшого розвитку АПК та національної економіки в цілому, а також  можливістю  скасування штучних обмежень конституційних прав майже 7 млн. громадян-власників паїв.

Питання ринку землі в Україні поділило громадськість на два табори. З одного боку – прихильники абсолютно відкритого ліберального ринку, з іншого – представники консервативних кіл, які вбачають в знятті мораторію більше ризиків ніж можливих переваг. Настав час сформувати єдину позицію – яких змін зараз потребує сфера земельних відносин.

В громадських слуханнях-семінарі прийняли участь керівники структурних підрозділів запитань агропромислового розвитку райдержадміністрацій, фермери, активісти, представники громад та органів виконавчої влади.

В процесі обговорення були висловлені різні позиції, які були зафіксовані та будуть передані робочій групі, що займається розробкою законопроекту про ринок землі.