Хід підготовки до проведення весняно-польових робіт станом на 7 березня 2019 року

07.03.2019

Для забезпечення якісного та своєчасного проведення комплексу весняно-польових робіт в області підприємства вже створили певну необхідну базу. Головними критеріями підготовки на сьогоднішній день є, перш за все, фінансування, матеріально-технічне забезпечення, наявність та готовність техніки.

Озимі культури. Під урожай 2018 року в області по всіх категоріях господарств посіяно 237,1 тис. га озимих зернових культур, в тому числі пшениці – 224,8 тис. га, жита – 3,7 тис. га,  ячменю –8,6 тис. га.  Крім того, посіяно озимого ріпаку 12,8 тис. га.

Озимі культури на сьогодні збереглись і знаходяться в доброму та задовільному стані.

Насінням ярих культур область забезпечена на 100%. В наявності є насіння власного виробництва та насіння зарубіжної селекції, завезене на територію області насіннєвими компаніями.

Добрива. У сільгосптоваровиробників є наявності  50,4 тис.тонн д.р. мінеральних добрив, що становить 68% до потреби, або більше на 5,4 тис. тонн до минулого року.

Засоби захисту рослин. На сьогоднішній день сільгосптоваровиробниками області укладені договори з фірмами-дистриб’юторами на постачання пестицидів. Основна увага приділена грунтовим гербіцидам та протруювачам насіння, які першочергово будуть потрібні на проведення комплексу весняно-польових робіт.

Потреба всього складає 2916,7  тонни, є в наявності разом із договорами на поставку1849,2 тонни, що складає 63,4% до потреби.

Машинно-тракторний парк сільськогосподарських товаровиробників області готовий  до проведення комплексу весняно-польових робіт повністю.

Дизпаливом забезпечені на 75%, Бензином на 78%.

Ярі культури прогнозується посіяти на площі біля 1,4  млн. га, що є на рівні минулого року з них ярих зернових та зернобобових культур 736,8 тис. га, в т. ч. ячменю 85,9 тис. га,  кукурудзи  612,1 тис. га. Технічних культур – 553,7 тис. га, з них цукрових буряків 28,4 тис. га, соняшника 320,3 тис. га, сої 186,4 тис. га. Під картоплю та овочі –  відводиться 83,9 тис. га.

Науково обґрунтована структура посівних площ витримується.

Весняно польові роботи в області вже розпочались станом на 7 березня вже підживлено 63,9 тис. га озимих культур з них 57,4 тис. га пшениці та 5,1 тис. га озимого ріпаку.