Ви є тут

Конференція з бджільництва

02.09.2019

30 серпня 2019 року в м. Кобеляки Полтавської області в Кобеляцькій районній державній адміністрації відбулась Конференція з бджільництва на тему «Розвиток бджолярства через налагодження співпраці фермерських господарств та бджолярів. Розгляд екологічних компонентів».

Організатори: Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації, Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба, Громадська спілка «Обласне об'єднання «Полтавський пасічник».

В конференції взяли участь заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Палій О.Б., в.о. голови Кобеляцької райдержадміністрації Катишков В.М., директор Полтавської обласної сільськогосподарської дорадчої служби Андрієнко С.М., директор Полтавської державної сільськогосподарської дослідної станції імені М.І. Вавилова ІСАПВ НААН України Кохан А.В., представники ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області, бджолярі області.

На конференції були підняті питання співпраці агрохолдингів, фермерських господарств для збереження бджіл від загибелі під час обробітку посівів сільськогосподарських культур засобами захисту рослин, покращення медоносної бази, а також перспективи подальшого розвитку селекційно- племінної роботи в області та збереження української степової породи бджіл.

Зі вступним словом виступив заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Палій О.Б., який зауважив про важливість проведення Конференції та обговорення піднятих питань. Також поінформував про обласну Програму розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року, яка в даний час діє в області.

В ході конференції фахівці галузі виступили з тематичними презентаціями, в яких підняли питання реєстрації пасік та вимоги до державного електронного реєстру потужностей, основні проблеми діагностики і профілактики отруєння бджіл, екологічно обґрунтоване застосування пестицидів та дотримання вимог Інструкції під час обробітку рослин, а також обговорили шляхи вирішення проблемних питань на державному рівні.