Ви є тут

Конференція з бджільництва

16.03.2020

13 березня 2020 року під головуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Т. Висоцького було проведено відеоконференцію «Розвиток галузі бджільництва. Взаємодія: пасічник – аграрій – влада».

В конференції взяли участь директор Департаменту агропромислового розвитку С. Фролов, заступник директора Департаменту О. Палій, начальник ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області Г. Пікуль та бджолярі області.

В ході конференції були обговорені питання співпраці сільськогосподарських підприємств та пасічників щодо запобігання отруєння бджіл засобами захисту рослин під час польових робіт та питання здійснення державного нагляду і контролю у сфері застосування пестицидів, спрощення реєстрації пасік, стан та перспективи експорту вітчизняного меду, наукове забезпечення галузі бджільництва, підготовка кваліфікованих кадрів, а також Мінекономіки був презентований проект напрямів державної підтримки галузі бджільництва у 2020 році.

З презентацією діяльності ДНЗ «Гадяцьке аграрне училище» виступила директор закладу Н. Сенчук, яка підкреслила унікальність училища та розповіла про досягнення, зокрема про співпрацю закладу і представлення галузі бджільництва на міжнародному рівні, а також наголосила на важливості училища в Україні та необхідності його збереження.

Директор Департаменту агропромислового розвитку С. Фролов повідомив, що спільно з ГУ «Держпродспоживслужби» в Полтавській області буде вжито ряд заходів щодо попередження випадків отруєння бджіл, зокрема шляхом посилення співпраці з органами місцевого самоврядування.

Крім того, в зв’язку з актуальністю піднятих питань заступником Мінекономіки Т. Висоцьким прийнято рішення про щомісячне проведення селекторних нарад та зустрічей з бджолярами з метою комунікації та обговорення проблемних питань.