Круглий стіл по запобіганню отруєнню бджіл внаслідок обробки сільськогосподарських культур

20.07.2018

19 липня 2018 року за ініціативи Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Полтавській області відбувся круглий стіл з питань запобіганню випадкам отруєння бджіл в області внаслідок обробітку сільськогосподарських угідь засобами захисту рослин.

Спонукали до проведення цього круглого столу звернення громадян області до органів державної виконавчої влади та депутатів обласної ради, які наводять конкретні приклади загибелі бджіл після проведених сільськогосподарськими товаровиробниками робіт по обробітку посівів від шкідників.

В роботі круглого столу взяли участь заступник голови Полтавської обласної ради Анатолій Ханко, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Іван Рева, заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Сергій Павлов, голова Полтавської обласної Громадської організації «Спілка пасічників» Наталія Сенчук, заступник голови Полтавської районної ради Олексій Івженко, голова Полтавської асоціації фермерів та приватних землевласників Василь Бурлака, Віце-президент Спілки пасічників України Леонід Веред, спеціалісти Департаменту агропромислового розвитку і Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області та бджолярі області.

В ході виступів учасниками круглого столу констатовано, що в цьому році в області фіксуються часті випадки отруєння та загибелі бджіл. Тому метою круглого столу є необхідність напрацювання шляхів співпраці агрохолдингів, фермерських господарств та інших господарюючих суб’єктів з пасічниками області для збереження бджіл від загибелі під час обробітку посівів сільськогосподарських культур.

В ході засідання круглого столу всі учасники активного обговорили і окреслили круг проблемних питань та внесли конкретні пропозиції щодо їх вирішення.

За результатами круглого столу прийнято рішення напрацювати дорожню карту (заходи) щодо запобіганню випадків отруєння бджіл на основі діючого «Порядку проведення заходів щодо зменшення випадків отруєння бджіл під час проведення обробітків сільськогосподарських угідь пестицидами», яка буде розміщена на офіційному веб-сайті Департаменту агропромислового розвитку та Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області.