Круглий стіл з питання «Дерегуляція у сфері селекції та племінної справи у тваринництві»

28.08.2015

На виконання Коаліційної Угоди та Програми діяльності Кабінету Міністрів України 28.08.2015 року в Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації Міністерством аграрної політики та продовольства України спільно з ГО Agro Reforms UA та з Департаментом проведено засідання круглого столу з питання «Дерегуляція у сфері селекції та племінної справи у тваринництві». Засідання було розпочато із вступного слова радника Міністра аграрної політики та продовольства Олега Проценка та заступника директора Департаменту агропромислового розвитку Олега Палія. Представили проект «Дерегуляція проти корупції» Дмитро Сімашко та Констянтин Паскевич – експерти з аграрного права ГО Agro Reforms UA, а також менеджер проекту – Міла Польова. На даний захід були запрошені керівники та спеціалісти провідних сільськогосподарських підприємств області та представники науки.

Круглий стіл організовано з метою з’ясування проблем малого та середнього бізнесу на місцях і формування пропозицій щодо їх усунення. В ході обговорення були підняті питання ведення селекції та племінної роботи в області, спрощення процедур оформлення дозвільних документів, сертифікатів, які не діють в Європейському Союзі та ускладнюють умови ведення бізнесу, покращення ділового клімату для створення стабільної правової системи, що відповідає міжнародним і європейським стандартам. Також були підняті питання стосовно атестації та переатестації суб’єктів племінної справи у тваринництві, атестації працівників, які виконують спеціальні роботи, пов’язані з племінними (генетичними) ресурсами та питання видачі ветеринарних дозвільних документів.

В результаті обговорень внесені пропозиції учасників вирішено взяти до уваги, врахувати при розробці нормативно-правових актів для подальшої роботи.