На Полтавщині розпочато комплекс весняно-польових робіт

20.03.2019

Станом на 20 березня озимі зернові підживлено на площі 200,4 тис. га, або 85% до прогнозу. А саме озимої пшениці підживлено 191,2 тис. га, ячменю – 6,2 тис. га, жита – 3 тис. га. і озимого ріпаку – 10,8 тис. га. Темпи їх підживлення випереджають минулорічні.

На сьогодні в господарствах області закрито вологи на площі 29,5 тис. га, також розпочато підготовку грунту під посів ярих культур, вже підготовлено 5,0 тис. га.

Розпочато посів ярих зернових культур сільськогосподарськими та фермерськими господарствами Новосанжарського, Диканського, Кременчуцького, Полтавського та Решетилівського районів. Загалом по області посіяно ярих культур на площі 500 га в тім числі ячменю 400 га, гороху 100 га. Темпи посіву стримує прохолодна та дощова погода.

Матеріально-технічними ресурсами сільськогосподарські підприємства області забезпечені.

Насіння достатньо, крім того його широкий асортимент пропонують комерційні структури.

Для проведення всього комплексу весняних робіт є в наявності 58,9 тис.тонн д.р., мінеральних добрив, що складає 79,5 % до потреби. Закупка добрив триває. Темпи їх закупки вищі ніж у минулому році.

Господарства області мають в наявності 21,3 тис.тонн дизпалива і 7,1 тис.тонн бензину, що відповідно складає 78 і 87% до потреби.