НА ПОЛТАВЩИНІ ТРИВАЄ АУДИТ ЗЕМЕЛЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

26.03.2019

На апаратній нараді голови Полтавської облдержадміністрації 25 березня розглянуто питання аудиту використання земель сільськогосподарського призначення в області.

Аудит земель запроваджений із серпня 2018 року з ініціативи Департаменту агропромислового розвитку та проводиться робочими групами створеними в усіх районах області.

Як повідомив  під час апаратної наради директор Департаменту агропромислового розвитку  Сергій Фролов, станом  на 22 березня обстежено 416 (95%) сільських, селищних рад. За результатами аудиту виявлено земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що використовуються без оформлення прав на  них або з порушенням земельного законодавства, площею 22151,62 га. З них:

державної власності – 12513.2 га,

комунальної власності – 2692.9 га,

приватної власності – 2460 га,

колективної власності – 4484,7 га.

Найбільшу кількість таких земель робочими групами виявлено в Глобинському районі 5220 га, з них 3801 га земель державної власності; Кобеляцькому районі 2731 га, з них 1608 га земель держаної власності; Лохвицькому районі 1709,3 га, з них 26,53 га земель держаної власності.

На апаратній нараді було зазначено, що аудит земель не каральний захід, а інструмент приведення використання земельних ресурсів в правове поле. Під час проведення аудиту представникам органів місцевого самоврядування надавались практичні рекомендації щодо більш ефективного використання земельного фонду для наповнення місцевих бюджетів.

Основні порушення, які виявили, під час аудиту: самовільне заняття земель (без документів), відсутність договорів оренди землі між власниками і користувачами, використання земель не за цільовим призначенням.

Громадянами та суб’єктами господарювання вживаються заходи з оформлення прав на землю в порядку встановленому чинним законодавством, подаються декларації про майновий стан і доходи.

3,8 млн. грн.

Роботу з проведення аудиту використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення в області буде продовжено.