На Полтавщині відкрито перші сімейні ферми

06.06.2014

6 червня 2014 року було відкрито перші три сімейні ферми у Полтавській області на базі сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу (СОК) «Молочний Світанок» (с. Сухорабівка, Решетилівський район). Всього до кінця 2014 року на Полтавщині планується відкрити ще до 10 сімейних ферм.

В урочистому відкритті взяли участь: директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації – Фролов С.О., менеджер проектів ТОВ «Данон» – Шатковський А.Ю., керівник проекту МБО «Добробут громад» – Данилів Т., голова Решетилівської райдержадміністрації – Бережний В.О., голова Решетилівської районної ради – Кошовий П.М., голова Сухорабівської сільської ради – Гавриленко В.О., керівники СОК з заготівлі молока, голови сільських рад, представники сільських громад та ЗМІ.

Створення сімейних ферм профінансовано в рамках проекту «Розвиток молочарських кооперативів», що впроваджується Міжнародним благодійним фондом «Добробут громад» у співпраці з компанією «Данон» за підтримки Данон Екосистем Фонду (Франція), Хейфер Інтернешенл (США) та Департаменту закордонних справ, торгівлі та розвитку/SOCODEVI (Канада) з місцевими партнерами – Полтавською обласною сільськогосподарською дорадчою службою, Департаментом агропромислового розвитку Полтавської обласної державної адміністрації та Сільськогосподарською консультаційною службою Дніпропетровської області.

Кожна з новостворених сімейних ферм отримала по 2 племінні високопродуктивні нетелі голштинської породи і, за умовами договору, зобов’язалася передати перший приплід жіночої статі іншій родині, що є членом кооперативу.

Завдяки покращенню умов утримання тварин, а саме: автоматичній системі напування корів, якісним системам кондиціювання повітря та освітлення, а також автоматизованому доїнню продуктивність поголів’я ферм зросте на 15-20%. Окрім того, утримуючи більшу кількість корів, ферми сімейного типу істотно підвищують власну ефективність, адже кількість часу,затраченого на роботу в господарстві, значно знизиться. Очікується, що завдяки збільшенню об’ємів заготівлі молока та підвищенню його якості, родини зможуть суттєво підвищити свій дохід.

Починаючи вже з третього кварталу 2014 року три сімейні ферми на 6-10 голів великої рогатої худоби будуть забезпечувати СОК «Молочний Світанок» додатковими об’ємами високоякісного молока, в результаті чого СОК щодня збиратиме як мінімум на 500 л молока більше, що постачатиметься на ПАТ «Кременчуцький міськмолокозавод» у м. Кременчук (входить до Групи компаній «Данон» в Україні).

Проект «Розвиток молочарських кооперативів» було започатковано в 2010 році в 5 областях України: Херсонській, Запорізькій, Полтавській, Миколаївській та Дніпропетровській. У рамках третьої фази проекту (з серпня 2013 року до липня 2016 року) планується створення сталої та конкурентоспроможної системи постачання молока власниками особистих селянських господарств (ОСГ), об’єднаними в СОК, а також перетворення перспективних домогосподарств на міні-ферми сімейного типу, покращуючи професійні знання, навички, ефективність та життєстійкість як сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, так і їх членів.