Нарада-семінар із відновлення поливу Градизькою зрошувальною системою

29.05.2014

27 травня 2014 року в Глобинському районі Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації спільно з Полтавським обласним управлінням водних ресурсів була проведена обласна нарада-семінар, присвячена до відновлення поливу Градизькою зрошувальною системою, завдяки ТОВ «Рост-Агро», ТОВ СГП «Надія» та СФГ «Зеніт».

Градизька зрошувальна система у Глобинському районі Полтавської області введена в експлуатацію у 1989 – 1992 роках.

Загальна площа системи 8188 гектарів. На час вводу в експлуатацію система обслуговувала 5 господарств: р-п ім. Крупської (2315 га), к-п «Ленінець» (2685 га), к-п ім. Лисенка (1118 га), к-п ім. Ілліча (979 га), к-п «Маяк» (1091 га). Сьогодні зрошувані угіддя перебувають на території Пронозівської, Борисівської, Бугаївської, Гриньківської і Броварківської сільських рад.

Внутрішньогосподарська меліоративна мережа передана у комунальну власність по Гриньківській сільській раді у 2004 році, решта офіційно не мають власника. Державна частка основних фондів представлена: шістьма насосними станціями загальною потужністю 13,3 тис. кВт і продуктивністю 13,3 м3/с , магістральним каналом протяжністю 11,08 км і магістральними трубопроводами – 16,7 км, гідротехнічними спорудами на них.

Головна насосна станція, магістральний трубопровід останній раз були в роботі у 2004 році, коли на землях ПСП «Надія» поливались 7 га багаторічних трав.

Магістральний канал та СА-2 і СА-3 – не працюють із 2001 року.

Відновлення роботи Градизької зрошувальної системи розпочато у четвертому кварталі 2013 року. За цей період на підставі договорів із потенційними водокористувачами із залученням їх коштів проводилися ремонтно-відновлювальні роботи на насосних станціях СА-1, СА-2, СА-3, магістральній і розподільчій мережі трубопроводів, магістральному каналі, пусконалагоджувальні роботи по трансформаторним підстанціям. Вартість виконаних ремонтних робіт становить понад 150 тис. грн.

На сьогодні, за можливості заявленого поливу ТОВ «Рос-Агро» (270 га) і СФГ «Зеніт» (100 га), випробувано трубопроводи від СА-1, СА-2 і СА-3, подана вода в магістральний канал і розподільчу мережу для їх випробовування, включення дощувальної техніки.