Нарада з орендарями водних об’єктів з питань діяльність в режимі спеціальних товарних господарств

15.01.2018

12 січня 2018 року в Департаменті агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації під головуванням заступника директора Департаменту Палія О.Б. відбулась нарада з орендарями водних об’єктів, які здійснюють свою діяльність в режимі спеціальних товарних господарств (СТРГ) з питань нарощення виробництва товарної риби, рівня зариблення та надання звітності щодо вилову та вирощування водних біоресурсів в орендованих об’єктах.

В нараді взяли участь заступник начальника Лукіянчук А.А. та спеціалісти управління державного агентства рибного господарства у Полтавській області Ярцев Ю.Є та Качко О.С., заступник начальника Полтавського обласного управління водних ресурсів Чмир О.Д., начальник відділу тваринництва Яцик Т.П., спеціаліст відділу тваринництва Лиховид В.Й.

На нараді були розглянуті питання дотримання норм та вимог «Інструкції про порядок здійснення штучного розведення, вирощування риби, інших водних живих ресурсів та їх використання в спеціальних товарних рибних господарствах», затвердженою наказом Держкомрибгоспу України 15.01.2008 р. №4, зареєстрованої в Мінюсті України 28 січня 2008 р. № 64 /14775 в частині вирощування товарної риби і зарибку, її реалізації та подання звітності до Управління державного агентства рибного господарства у Полтавській області.

Під час наради також обговорено проблемні питання зариблення орендованих об’єктів і реалізації вирощеного зарибку та реєстрації спеціальної техніки. В даний час в Полтавській області вирощується необхідна частка рибопосадкового матеріалу для забезпечення зариблення водойм області.

Також орендарі були ознайомлені з напрямом підтримки рибного господарства передбаченим Програмою розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року, яка в даний час діє в області.

Крім того, було обговорено питання приведення у відповідність до норм чинного законодавства діючих договорів оренди земельних ділянок водного фонду та оренди водних об'єктів в частині перерахунку розміру орендної плати згідно нормативній грошовій оцінці земельних ділянок та Методики визначення розміру плати за надані в оренду водні об'єкти, а також продовження терміну дії режиму спеціального товарного господарства.