Ви є тут

Науково-практична конференція "Розвиток галузі бджільництва в 2014 році та збереження бджіл"

19.02.2014

19 лютого 2014 року в Полтавській державній аграрній академії під головуванням заступника голови облдержадміністрації В.В.Замикули відбулась науково-практична конференція "Розвиток галузі бджільництва в 2014 році та збереження бджіл". У роботі конференції взяли участь начальники районних управлінь агропромислового розвитку та спеціалісти Департаменту агропромислового розвитку, Державної фітосанітарної інспекції, Головного управління ветеринарної медицини в Полтавській області, науковці та фахівці з бджільництва, екологи, представники органічного бджільництва, апітерапевти, пасічники, представники засобів масової інформації.

Відкриваючи роботу конференції В.В. Замикула наголосив на меті конференції – налагодження відносин пасічника з керівником господарства, агрономом, фермером, сільським головою.

Заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Филоненко І.О. підвів підсумки за 2013 рік та завдання по розвитку галузі бджільництва на 2014 рік. Особливу увагу приділено захисту бджолиних сімей від отруєнь отрутохімікатами, що застосовують на полях з вирощування сільськогосподарських культур та площі посіву медоносних культур, що сприятиме збільшенню валового виробництва меду

Бджільництво як галузь сільського господарства має велике значення. В Україні нараховується до 4 млн. бджолосімей, що становить понад 8 відсотків наявної кількості у світі. Щорічне виробництво меду в світі становить близько 480 тис. тонн. Україна виробляє щороку 60 тис. тонн меду, Польща – 25 тис. т, Німеччина – 20 тис. т.

Полтавська область є однією з провідних в числі  ведення бджільництва в Україні. В області налічується близько 162,9 тисяч бджолиних сімей в господарствах всіх форм власності, 5,5 тисяч налічується в сільськогосподарських підприємствах, що на 0,7 тисяч менше показника минулого року, 157,4 тисячі в приватних секторах, що на 2,4 тисячі більше показника минулого року.

Виробництво меду в 2013 році в сільськогосподарських  підприємствах 144 тонн (на 5,0 тонн менше минулорічного показника) або 26 кг на сім‘ю, в господарствах населення 5988 тонн або 40 кг на сім‘ю, всього по області в господарствах всіх форм власності валове виробництва меду становить
6132 тонни, що на 1772 тонни менше ніж у 2012 році.

У ході конференції були детально відпрацьовані проблеми галузі бджільництва, шляхи їх вирішення та роль ДНЗ «Гадяцьке аграрне училище» в підготовці спеціалістів. Були зазначені аспекти наукового супроводу органічного виробництва продукції галузі бджільництва на Україні, вимоги до продуктів бджільництва та вміст антибіотиків в медові, шляхи підготовки до весняних робіт та збереження бджіл.

Учасники мали можливість перейняти один в одного досвід, яким щедро ділилися голови районних Спілок пасічників.