Обласна нарада в режимі відео-конференції

13.05.2017

12 травня 2017 року під головуванням заступника голови облдержадміністрації Р. Товстого відбулася обласна нарада в режимі відео-конференції з головами райдержадміністрацій, з актуальних питань агропромислового комплексу області.

На нараді в обласній студії були присутні: директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації С. Фролов, заступники С. Фролова, начальник Головного управління Держпродспоживслужби Г. Пікуль та керівники інших причетних обласних сільськогосподарських установ та організацій. В районних студіях – голови райдержадміністрацій, заступники голів райдержадміністрацій з питань АПК, начальники відділів (управлінь) агропромислового розвитку РДА, керівники районних сільськогосподарських установ та організацій, керівники агро- та переробних підприємств.

Під час відео-конференції розглянуто хід проведення весняно-польових робіт в районах області, заходи щодо дотримання порядку застосування засобів захисту рослин з метою недопущення загибелі бджіл, заходи щодо попередження АЧС та вузликового дерматиту ВРХ в сільськогосподарських підприємствах та господарствах населення області. Також обговорили хід виконання Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року та підготовку до участі у XXIX Міжнародній агропромисловій  виставці „Агро-2017”.

Станом на 12 травня в області по всіх категоріях господарств посіяно всього  ярих культур на площі 1007,2 тис. га в тім числі зернових та зернобобових 542,4 тис. га.

Завершено посів ранніх зернових та зернобобових на 102,2 тис. га, (90%) до прогнозу, цукрових  буряків на площі 36,4 тис. га (105%).

Завершується посів соняшнику, який посіяно на площі 274,6 тис. га (91%).

Продовжують посів кукурудзи на зерно посіяно 440,1 тис. га (79%), сої 129,6 тис. га (62%).

Різке похолодання 19-23 квітня  в значній мірі стримало хід проведення посівної кампанії та вплинуло на розвиток  більшості сільськогосподарських культур, воно може призвести до підвищеної вразливості комплексом хвороб та пошкодження ґрунтовими шкідниками.

Протягом останніх днів робота по посіву пізніх ярих культур активізувалась і по темпам посіву ми вийшли на минулорічний рівень.

Забезпеченість засобами захисту рослин становить 100%, мінеральними добривами 120%, пальним 77% до потреби. Даних ресурсів достатньо для своєчасного завершення комплексу весняно-польових робіт.

Посилання на інформацію розміщену на сайті Полтавської обласної державної адміністрації