Онлайн-нарада з керівниками фермерських господарств

03.04.2020

В області, незважаючи на карантинні заходи, ведуться весняно-польові роботи. В цілому аграрії готові до проведення комплексу весняно-польових робіт, зокрема і фермерські господарства області. Невеликі фермерські господарства мають проблеми з наявністю обігових коштів та матеріально-технічних засобів.

2 квітня 2020 року директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов спільно з головою ПОГО «Асоціація фермерів та приватних землевласників відродження Полтавщини» Василем Бурлакою провів онлайн-нараду з керівниками фермерських господарств. Вході наради фермери поінформували, що ведуть весняно-польові роботи, про складність переміщення сільськогосподарської техніки автомобільними шляхами, про недоступність кредитів та про непогашену заборгованість по державних програмах підтримки за 2019 рік.

Сергій Фролов надав інформацію, що на останній селекторній нараді Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, було повідомлено про зняття заборони на реалізацію насіннєвого матеріалу, добрив та засобів захисту рослин. За інформацією заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тараса Висоцького погашення заборгованості по державних програмах підтримки очікується в травні поточного року.

Фермерам були надані роз’яснення щодо форвардних контрактів ПАТ «Агарний фонд» та аграрних розписок.

Голови фермерських господарств висловили думку щодо доцільності в подальшому таких онлайн-нарад.