Підтримка малих агровиробників області діє

07.06.2019

07 червня 2019 року заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації Прокопенко Р.М. та начальник відділу врегулювання відносин власності, правової допомоги населенню та соціального розвитку Департаменту Чорненький Сергій Іванович відвідали фермерське господарство «Добра ферма», сімейне фермерське господарство Стратічук Світлани Василівни та Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І.Г. Боровенського, які брали участь у Програмі розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року.

Дана програма успішно діє з 2016 року і сприяє розвитку  саме малого та середнього аграрного бізнесу, а також передбачає підтримку навчальних та соціальних закладів області.

Так, ФГ «Добра ферма» (голова фермерського господарства  Гуржій  Марія Дмитрівна),  яке спеціалізується на вирощуванні суниці, сої та гарбузів,  в рамках обласної Програми придбало малогабаритний трактор МТЗ-320 та отримало з обласного бюджету 30% його вартості. Крім того, господарство скористалось кредитом Фонду підтримки фермерства та отримало відшкодування відсотків по залученому банківському кредиту та компенсацію вартості вітчизняної техніки.

Сімейне фермерське господарство  Стратічук Світлани Василівни, яке утримує 25 голів ВРХ ( з них 13 корів), завдяки вищезазначеній програмі змогло  придбати новенького прес-підбирача для заготівлі кормів. Голова ФГ підготувала необхідний пакет документів та планує подати його  до конкурсної комісії  для отримання часткової компенсації придбаного обладнання.

Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І.Г. Боровенського в рамках обласної Програми заклав на своїй виробничій базі ягідники малини та смородини, встановив систему зрошення. Тепер учні, під час виробничого навчання, мають можливість не тільки вивчати сучасні технології вирощування ягід, а смакувати вітамінні продукти.