Підвищення кваліфікації спеціалістів галузі тваринництва

06.04.2018

5 квітня 2018 року на базі Полтавської державної аграрної академії Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації організовано проведення навчання (підвищення кваліфікації) спеціалістів галузі тваринництва управлінь (відділів) агропромислового розвитку райдержадміністрації, спеціалістів зоотехнічної служби суб’єктів племінної справи у тваринництві. В заході прийняли участь близько 60 фахівців.

Розпочав навчання зі вступного слова Палій Олег Борисович – заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації. Він доповів про підсумки роботи галузі тваринництва за 2017 рік та пріоритетні завдання на 2018 рік. Від керівництва Полтавської державної аграрної академії зі вступним словом виступив Опара Микола Миколайович – професор кафедри землеробства і агрохімії та директор Інституту післядипломної освіти Полтавської державної аграрної академії – Вараксіна Олена Вікторівна. Також зі змістовними лекціями виступили науковці академії та Інституту свинарства і агропромислового виробництва, інституту тваринництва Національної академії аграрних наук України, поділився досвідом керівник СТОВ «Вітчизна» Карлівського району, та представники фірм-постачальників товарів для сільського господарства.

Основними напрямами навчання (підвищення кваліфікації) стали:
- сучасні підходи до обліку продуктивності в молочному скотарстві;
- свинарство Полтавщини та перспективи його розвитку;
- сучасний підхід в селекції та відтворенні сільськогосподарських тварин;
- сучасні підходи в годівлі високопродуктивних корів;
- законодавчі вимоги щодо впровадження системи НАССР в сільськогосподарських підприємствах, що мають міні-заводи (цехи) з переробки продукції тваринництва;
- забезпечення епізоотичного благополуччя тваринництва та безпечності харчових продуктів в Полтавській області.

Наприкінці заходу спеціалісти мали змогу поспілкуватися з науковцями, керівниками обласних служб, головними зоотехніками кращих господарств області, представниками фірм з метою обміну досвідом, одержанням рекламної інформації для досягнення високих виробничих показників в подальшій роботі. Крім того, учасники одержали посвідчення Полтавської державної аграрної академії про підвищення кваліфікації.