План та інструменти перевірок землекористування

05.02.2020

05.02.2020 під головуванням заступника Міністра Тараса Висоцького відбулася селекторна нарада Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства «План та інструменти перевірок землекористування».

В селекторній нараді взяли участь заступник голови облдержадміністрації Євген Греков, представники Департаменту агропромислового розвитку, Державної фіскальної служби та Держгеокадастру.

Основним питанням селекторної наради Тарасом Висоцьким було визначено питання аудиту та обліку земельних ділянок які знаходяться в самовільному обробітку без оформлення права користування.

Учасникам наради представлена презентація інструмента систематизації таких земель. Представлена програма електронного інформування дасть можливість проводити облік використання земельних ділянок шляхом супутникових зйомок сільськогосподарських угідь, визначення культур та доступність інформації.

В ході наради Головою Держгеокадастру була надана інформація про наявність кадастрової карти земель, та визначені основні питання в роботі з їх систематизації, а саме:
- виявлення площі земель які використовуються з порушенням земельного законодавства,
- здійснення державного контролю за виконанням актів перевірок,
- наповнення місцевих бюджетів,
- громадський контроль за наявністю самовільного обробітку земель.

Також було проінформовано присутніх про підготовку законопроекту щодо збільшення штрафних санкцій за незаконне використання земельних ресурсів.

Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков обговорив коло питань які стосуються аудиту використання земель в області та надав відповідні доручення.