Плідна співпраця з Китайською Народною Республікою

22.08.2019

21.08.2019 року в Полтавській обласній державній адміністрації в рамках робочої поїздки відбулася зустріч з делегацією Китайської Народної Республіки на чолі з паном Лангом Венйонгом, секретарем керівництва Міністерства промисловості та інформатизації КНР в ході якої були обговорені різні питання, в т.ч. співпраця у сфері сільського господарства. В нараді взяли участь керівництво адміністрації, представники бізнесу та виробники сільськогосподарської продукції, які здійснюють поставки до КНР.

Про потенційну співпрацю у сфері сільського господарства китайській делегації розповів директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов:

«Десять підприємств харчової промисловості Полтавської області здійснюють поставки продукції до Китайської Народної Республіки: ТОВ «Гадячсир», ТОВ «Техмолпром», ТОВ «Пирятинський сирзавод», ПАТ «Кременчуцький міськмолокозавод», ТОВ «Техмолпрод», ПП «Білоцерківська промислова група», ПрАТ «Кременчукмꞌясо», ТОВ «Глобинський м’ясокомбінат», ТОВ «УКРОЛІЯ», ТОВ «Кременчуцька птахофабрика».

У травні місяці 2019 року компанія «УКРОЛІЯ» вперше представляла органічну соняшникову олію бренда GARNA organica на BioFach China у Шанхаї. Інтерес «УКРОЛІЇ» в даному напрямі викликаний новими можливостями збуту й кількості потенційних споживачів органічної продукції. Китайський ринок є величезним і дуже перспективним, тому що люди переймаються якістю того, що споживають, і власним здоров’ям.

На даний час в області 28 підприємств з виробництва органічної продукції. Найбільш популярним напрямком для органічного виробництва є рослинництво, його сертифіковано у 22 господарствах, в т.ч. 11 з них займаються експортуванням органічної сировини в країни ЄС. Прибуток від реалізації екологічно безпечної продукції на світовому ринку в 2-3 рази вищий, ніж від продажу сільськогосподарської продукції, вирощеної традиційним методом».

Представники крупних полтавських підприємств (ПП «Білоцерківська агропромислова група», ТОВ «УКРОЛІЯ», ТОВ «Глобинський м’ясокомбінат», ПрАТ «Кременчукм’ясо») на зустрічі з іноземною делегацією більш конкретно розповіли, яку саме продукцію готові постачати до Китайської Народної Республіки. Зокрема, партію сухого молока та мінералізованої сироватки, сири, органічну олію, ковбасні вироби, м’ясну продукцію, яйця курячі та яйце продукти.