Проведення семінару-навчання «Прогресивні технології в молочному скотарстві. Заготівля якісних кормів та підготовка галузі тваринництва до зимівлі на 2014-2015 роки»

04.09.2014

2 вересня 2014 року під головуванням заступника голови облдержадміністрації Р.І. Товстого в СТОВ «Воскобійники» Шишацького району відбувся обласний семінар-навчання «Прогресивні технології в молочному скотарстві. Заготівля якісних кормів та підготовка галузі тваринництва до зимівлі на 2014-2015 роки», в якій взяли участь обласні служби, начальники управлінь та начальники відділів тваринництва агропромислового розвитку райдержадміністрацій, керівники, зоотехніки та ветеринарні лікарі базових господарств, представники преси та телебачення.

В ході семінару проведено офіційне відкриття та освячення  реконструйованого молочно-товарного комплексу на 1000 голів корів з сучасним доїльним залом на 60 голів корів – одним з найбільших в Україні. Висвітлено ключові аспекти технології заготівлі кормів.

Учасники зібрання ознайомилися з представленою на виставці сільськогосподарською технікою для заготівлі кормових культур, зразками комбікормів та кормових добавок, засобами для силосування і консервування корму. Представники банків надавали консультацію по кредитуванню сільського господарства.

Пленарна частина присвячувалась питанням впровадження прогресивних технологій у молочному скотарстві: заготівлі кормів та застосуванню консервантів, профілактиці захворювань, балансуванню кормових раціонів, застосуванню кормових добавок природного походження, які є альтернативою антибіотиків.

Під час відкриття наради  заступник голови облдержадміністрації Р.І. Товстий акцентував увагу по продовженню роботи з реалізації інвестиційних проектів та підвищення якості молока з огляду на прагнення аграріїв та молокопереробних підприємств реалізовувати продукцію на ринки країн ЄС.

Заступником директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації І.О. Филоненком підведено підсумки роботи галузі тваринництва за 7 місяців поточного року та визначено основні напрямки подальшого розвитку.

На сьогоднішній день в галузі тваринництва  проводиться реалізація 16 інвестиційних проектів проектною вартістю 145 млн. грн. найбільш маштабні з них це - реконструкція молочно-товарної ферми на 2,5 тис. голів корів ПП «Білоцерківська агропромислова группа», будівництво першої черги молочно-товарної ферми на 500 голів корів ТОВ «Сенча» Лохвицького району, будівництво молочно-товарної ферми на 800 голів корів СФГ «Світанок» Оржицького району та реконструкція  комплексу з дорощування великої рогатої худоби на 5000 голів  ТОВ «АФ ім.Довженка».

За перше півріччя 2014 року в Котелевському районі завершено будівництво літнього доїльного залу в СК «Дружба» на суму 1 млн.грн. В Семенівському районі близька до завершення реконструкція корівника на 450 голів ВРХ в філії «Дем’янівка». Освоєно 1,3 млн.грн., що складає 87 відсотків від запланованого. Це свідчить про подальший сталий розвиток галузі тваринництва.

Заступником начальника Головного управління ветеринарної медицини в Полтавській області рекомендовано керівникам заходи щодо недопущення випадків африканської чуми свиней в області.

Директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації С.О. Фролов підвівши підсумки зібрання, наголосив, що основним завданням сьогодення є впровадження прогресивних технологгій в аграрну галузь Полтавщини та висловив глибоку вдячність В.І. Капленку керівнику СТОВ "Воскобійники" за вагомий внесок в розвиток галузі тваринництва.