Результати виїзного засідання робочої групи в ТОВ «Белгранкорм-Полтавщина» Кобеляцького району

27.08.2014

26 серпня 2014 року на чолі із заступником голови облдержадміністрації Р.І. Товстим відбулося виїзне засідання робочої групи з питань дотримання норм екологічної безпеки та вимог  природоохоронного законодавства ТОВ «Белгранкорм-Полтавщина» Кобеляцького району у складі представників Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, Управління ветеринарної медицини в Кобеляцькому районі, Головного управління Держсанепідслужби у Полтавській області, Державної екологічної інспекції у Полтавській області, Департаменту нафтогазового комплексу, промисловості, екології та природних ресурсів, керівництва Кобеляцького району, представників громадськості селища Білики та засобів масової інформації.

Під час засідання робочої групи генеральний директор свинокомплексу І.Б. Михайлюк доповів про обсяг виконаних робіт по усуненню порушених норм екологічного законодавства. Зокрема, про проведений на 80% ремонт очисних споруд на суму 4,5 млн. грн., всього буде виконано робіт на суму понад 6,0 млн. грн.

Директор ТОВ «Екоенергобуд» М.Ю. Іванов, який є розробником проекту очисних споруд та супроводжує хід його реалізації, запевнив присутніх, що із стовідсотковим завершенням робіт, проблема неприємного запаху в межах допустимих концентрацій забруднюючих речовин буде вирішена.

Загострювалось обговорення планового поголів’я свиней представниками Білицької громади. Згідно плану заходів свинокомплексом систематично проводиться зменшення поголів’я свиней до планової потужності.

Санепідслужбою області в порядку контролю проводиться плановий відбір проб атмосферного повітря на межі санітарно-захисної зони підприємства біля житлової забудови для проведення лабораторного дослідження на вміст забруднюючих речовин. За результатами лабораторних досліджень концентрація забруднюючих речовин не перевищує допустиму концентрацію. Досягнуто домовленості щодо участі представників громади у процесі контролю за викидами в повітря.

Дане питання знаходиться на контролі облдержадміністрації з метою врегулювання конфлікту між місцевою громадою та підприємством в межах діючого законодавства України.