Ви є тут

Робоча поїздка до Кобеляцького району

07.08.2019

З метою  надання практичних рекомендацій суб'єктам малого підприємства на селі, проведення моніторингу результативності діяльності Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року  та сприяння розвитку  сільськогосподарської кооперації  заступник директора Департаменту Прокопенко Р.М. та головний спеціаліст Буцька Л.Л. 6 липня побували в Кобеляцькому районі.

Разом з начальником відділу агропромислового розвитку Кобеляцької РДА Чердак Т.А. та керівником Держпродспоживслужби району Куземко С.М. була проведена нарада з представниками місцевої асоціації бджолярів, результатом, якої стали конкретні кроки щодо усунення піднятих пасічниками проблемних питань. До речі, в 2018 році -  на виконання заходів обласної Програми  на розвиток галузі бджільництва Кобеляцького району  з обласного бюджету проведено відшкодування на суму 124,4 тис. грн. З них:
- на підтримку пасічників початківців 4,4 тис. грн.  одному особистому селянському господарству  (за придбану медогонку);
- за закупівлю племінного матеріалу 6 особистим селянським господарствам на суму 120,0 тис. грн. (за придбаних 90 бджолосімей та 160 бджоломаток).

Цього року  районний відділ АПК замовив субвенцію на підтримку бджолярів у розмірі – 100 тис.грн.

Крім того бджолярі створили сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Медовий край», придбали для нього приміщення та планують встановити лінію з переробки та фасування.

Цікавим виявився візит на племінну пасіку Пелюхні Ігора Сергійовича, яка отримала відповідний статус цього року. Тепер в області налічується 4 племінних господарства  з розведення української степової породи бджіл.  На території пасіки розміщені 80 бджолиних сімей та нуклеосний  парк на 100 маткових місць.

Наступними об’єктами, які відвідала делегація, стали ФГ «Володар С» та ФГ «Фортуна». Їх очолює подружжя Скрильників – Владислав та Катерина. Родина має 3-х діток, які допомагають у господарстві. Вони обрали непросту нішу для агробізнесу – займаються молочним скотарством. До відома: тільки 2 відсотка ФГ області від загальної їх кількості займаються тваринництвом. Їхні господарства сьогодні тримають 37 голів дійного стада та 18 нетелів. За 2018 рік було реалізовано 88850 кг молока.

Родина активно користується державними та обласною Програмами підтримки АПК, так:
- через Фонд підтримки фермерства отримані безвідсоткові кредити;
- в рамках обласної Програми придбано трактор;
- подані документи на відшкодування вартості насіння та отримання дотації на гектар.