Робоча поїздка до Котелевського району

19.07.2019

18.07.2019 працівники Департаменту ознайомились з діяльністю фермерських господарств Котелевського району.

ФГ"Віра-1" має всього 40 га землі, тому за мудрим рішенням засновника Антоненка Олександра Сергійовича займається вирощуванням нішової культури, нової для нашого регіону - нуту. Новий трактор, який господарство придбало за рахунок пільгового кредиту в рамках нашої обласної програми підтримки аграріїв, значно полегшить технологічний процес. В планах встановлення фасувальної ліннії та вихід в торгівельні мережі.

Зовсім інше фермерське господарство "МИР" має в обробітку понад 1500 га землі та тримає 1300 голів ВРХ, з них більше 300 голів - дійне стадо. Засновник ФГ Володимир Іванович Бурковський любить свою справу та йде в ногу з часом, впроваджуючи новітні технології, завдяки яким надій на корову сягає до 9000 кг на рік. Тільки скаржиться, що держава не дуже шанує тваринників: "За перше півріччя отримав дотацію на корови в ромірі 270 тис.грн, а сплатив НДС на суму близько 3 млн.грн, от і рахуйте скільки втратило господарство".

Ось такі різні господарства розвивають аграрну галузь на Полтавщині, але об'єднує їх любов до землі та важка праця.