Ви є тут

Робоча зустріч представників Проекту «Аграрні розписки в Україні» з агровиробниками

16.05.2018

15 травня 2018 року за участю директора Департаменту агропромислового розвитку Фролова С.О. відбулася робоча зустріч представників Проекту «Аграрні розписки в Україні» з агровиробниками Пирятинського району. З досвідом впровадження аграрних розписок на Полтавщині ознайомилися представники Азербайджану, Албанії, Туркменії, Сербії. Також участь у зустрічі взяли представники Швейцарського Агентства Міжнародного Розвитку та Швейцарської Конфедерації.

Перше випробування застосування аграрних розписок відбулося в межах пілотного проекту на Полтавщині в 2015 році.  В наступні роки аграрні розписки почали активно використовувати ще в семи пілотних областях – Вінницькій, Миколаївській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Хмельницькій та Черкаській областях. Наразі Проект поширився на всю Україну.

На сьогодні аграрні розписки стали чи не єдиним прозорим і насправді доступним механізмом залучення коштів для виробників сільськогосподарської продукції.

Наразі не було жодного повідомлення про невиконання зобов’язань позичальником.

За час дії Проекту в області оформлено 62 аграрних розписок на суму понад 773,6 млн. грн. З початку року в області оформлено 18 аграрних розписок (11 фінансових та 7 товарних)  на суму понад 262,0 млн. грн., в тому числі в І кварталі 15 аграрних розписок (10фінансових та 5 товарних) на суму 240,0 млн. грн.

Делегація відвідала ТОВ «Каплинцівське» Пирятинського району, де за час дії Проекту оформлено 5 аграрні розписки на суму 16,1 млн. грн.

Під час обговорення основних напрямків подальшого розвитку Проекту, директор Департаменту Фролов С.О. відмітив, що в подальшому робота Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації буде направлена на поширення аграрних розписок серед малих та середніх фермерів, агровиробників, які займаються овочівництвом, ягідництвом, органічним землеробством.

Також настав час розробити і впровадити механізм застосування аграрних розписок в тваринництві. Сьогодні вже є господарства в  Пирятинському районі, які готові розвивати молочне тваринництво. Але подальший розвиток тваринництва потребує значних коштів. Застосування  аграрних розписок сприятиме залученню в розвиток галузі додаткових коштів, більш простих у застосуванні та альтернативних банківському кредитуванню.