Ви є тут

Розширення можливостей сільськогосподарських підприємств Полтавщини по залученню фінансових ресурсів

10.02.2020

7 лютого 2020 року Департамент агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації спільно з Проектом USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку», регіональним відділенням «Національного центру розвитку агрофінансування» провели семінар щодо розширення можливостей сільськогосподарських підприємств по залученню додаткового фінансування.

У заході взяли участь понад 120 учасників, в тому числі і представники ГС «Національний центр розвитку агрофінансування», Проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку», проекту фінансування малого та середнього бізнесу Компанії AgriAnalytica, представники банків, ПАТ «Аграрний фонд», компанії «Агроарена», постачальники матеріально – технічних ресурсів, сільськогосподарські виробники.

Модераторами заходу виступили: Сергій Фролов - директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації та Людмила Тимошенко – генеральний директор ГС «Національний центр розвитку агрофінансування». В ході свого виступу Сергій Фролов повідомив, що на сьогодні більшість сільськогосподарських підприємств розпочали підготовку до весняно – польових робіт. Нестача обігових коштів вимагає від сільгоспвиробників розширення інструментів додаткового фінансування. Мета даного заходу – ознайомлення сільгоспвиробників із новими продуктами залучення коштів для розвитку бізнеса, забезпечення агровиробникам кращих умов доступу до фінансування.

Під час проведення заходу відбулася презентація Полтавського регіонального відділення «Національний центр розвитку агрофінансування» та представлення консультанта Проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» по Полтавській області Колібабу Романа, який наголосив, що USAID допомагає розвивати аграрний потенціал області, активізувати ті рушійні сили, що стануть запорукою економічного зростання, конкурентоспроможності на європейських ринках.

Про інвестиційні можливості, що запропоновані в рамках аграрно-продовольчого кредиту ЄІБ АРЕХ на 400 мільйонів євро розповів Вільгельм Крюз - NIRAS аграрний економіст Програми підтримки Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), Агро-фуд APEX в Україні.

Римма Олексенко – експерт проекту «Аграрні розписки в Україні» по Полтавській області зазначила, що аграрні розписки - фінансовий інструмент, який себе зарекомендував з позитивної сторони, як для аграріїв, так і для кредиторів. Агровиробниками України з початку дії проекту видано 2767 розписки на суму 19,5 млрд грн. по всій Україні, в тому числі в Полтавській області 175 од. на 2,1 млрд грн., яка була пілотним регіоном з впровадження даного інструменту.

Представники провідних банків Полтавської області АТ державний банк «Приватбанк», АТ «Райффайзен Банк Аваль», ПАТ «МТБ Банк», АТ «Банк Кредит Дніпро», АТ «Укргазбанк» презентували кредитні продукти для аграріїв, зокрема кредити для малого та середнього агробізнесу за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%», підтриманою Президентом України Володимиром Зеленським.

Генеральний директор ГС «Національний центр розвитку агрофінансування» Людмила Тимошенко надала детальну інформацію учасникам заходу про електронний Кабінет Аграрія та можливості залучення фінансування. За її словами, подати заявку з усіма необхідними документами фермер може через безоплатну платформу в онлайн-режимі, включно із бізнес-планом.

Підсумком плідної роботи стало підписання Меморандуму про співпрацю щодо підвищення рівня правової обізнаності та інформування сільгоспвиробників щодо доступу до фінансування між Департаментом агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації та громадською спілкою «Національний центр розвитку агрофінансування». Меморандум підписали Сергій Фролов - директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації та Людмила Тимошенко – генеральний директор ГС «Національний центр розвитку агрофінансування».

Довідково. Контакти консультанта Полтавського регіонального відділення «Національний центр розвитку агрофінансування» Проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» - Колібаба Роман Орестович 067 942-74-12