Селекторна нарада щодо системи оцінки ключових показників

27.02.2020

26.02.2020 під головуванням заступника Міністра Тараса Висоцького та за участі голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Миколи Сольського, відбулася селекторна нарада Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства «Щодо системи оцінки ключових показників».

В селекторній нараді взяли участь представники Департаменту агропромислового розвитку, державного фонду підтримки фермерських господарств, Держгеокадастру.

В ході селекторної наради були обговорені питання:
- про заходи щодо усунення розбіжностей в обрахуванні площ земель різної категорії,
- про порядок використання земель сільськогосподарського призначення Державними підприємствами.

Микола Сольський поінформував учасників наради про законопроект 3012-1, який передбачає порядок приватизації Державних підприємств.

Зокрема, планується 40 % земель, що знаходяться в обробітку Державними підприємствами, розпаювати між працюючими та пенсіонерами, працівниками соціальної сфери, 20 % буде виділено для учасників АТО. Решта земель може бути задіяна в процедурі приватизації підприємства, тобто виставлятись на продаж або буде передана в оренду на земельних торгах.

Рішення про приватизацію приймає орган, до сфери управління якого відноситься підприємство.

Сергієм Фроловим спільно з учасниками наради, було обговорено коло проблемних питань які стосуються порядку обрахування площ земель різної категорії в області, та визначені напрямки подальшої роботи.