Семінар для бухгалтерів сільгосппідприємств

14.08.2015

13 серпня 2015 року в залі засідань Головного управління Державної фіскальної служби України у Полтавській області відбувся  семінар за курсом «Податкове та бюджетне законодавство. Зміни в оподаткуванні 2015 року».

Семінар підготовлений ГУ ДФС у Полтавській області та Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації.

В заході взяли участь більше 100 бухгалтерів сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств області.

Фахівцями ГУ ДФС надано ґрунтовні роз’яснення основних змін в чинному податковому законодавстві України, які введені з 01.01.2015 та стосуються сільськогосподарських товаровиробників.

Розглянуті  нововведення щодо Податку на доходи фізичних осіб, Єдиного соціального внеску, Податку на додану вартість, Єдиного податку, Податку на майно, Військового збору та інші.

Особливу увагу було приділено системі  електронного адміністрування з ПДВ. Було зазначено, що з 29 липня 2015 року набрав чинності Закон України від 16.07.2015 №643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування ПДВ». Закон містить низку позитивних змін стосовно складання податкових накладних та ведення обліку ПДВ. В законі визначено норму про заборону накладення арешту на кошти, які знаходяться на електронних рахунках платників та передбачено зняти раніше накладені арешти. І найголовніше – не застосовуються штрафні санкції за порушення термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН, складених до 1 жовтня 2015 року.

Учасники активно обговорювали запроваджені зміни та задавали актуальні питання. На  всі поставлені запитання під час семінару надано фахові відповіді.