Семінар по підсумкам сортовипробування різних сортів ранніх зернових культур

20.06.2018

Департаментом агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації 19 червня 2018 року на базі Полтавської державної сільськогосподарської дослідної станції ім.. М.І. Вавилова Інституту свинарства і АПВ НААН було проведено семінар по підсумкам сортовипробування різних сортів ранніх зернових культур.

Даний захід відкрив заступник директора департаменту агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації – Палій Олег Борисович.

В семінарі прийняли участь начальники, головні агрономи управлінь (відділів) агропромислового розвитку райдержадміністрацій, спеціалісти відділу контролю у сфері насінництва та розсадництва фітосанітарної безпеки та спеціалісти відділу контролю за обігом засобів захисту рослин управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, керівники (головні агрономи, агрономи – насіннєводи) насіннєвих, фермерських господарств області, агрономічна служба Полтавської філії Українського інституту експертизи сортів рослин, керівники та спеціалісти обласних служб, вчені, представники засобів масової інформації.

На семінарі було розглянуто такі основні питання, а саме:

1. Заходи інтенсифікації вирощування різних сортів та гібридів вітчизняної та іноземної селекції сільськогосподарських культур в умовах зміни клімату;

2. Короткоротаційні сівозміни – насичення сівозмін зерновими колосовими;

Підчас практично-оглядової частини на дослідному полі Полтавської  державної сільськогосподарської дослідної станції ім. М.І. Вавилова було оглянуто:

•  посіви озимої пшениці, озимого жита, озимого тритикале, зернобобових культур, сходи соняшнику та кукурудзи;
  •  системи удобрення культур у короткоротаційних сівозмінах із використанням сидератів та залученням побічної продукції попередників;
  •  корегування строків сівби залежно від погодно-кліматичних умов року;
  •  вплив норми та схеми посіву соняшника на його розвиток та урожайність.

Роз’яснення стосовно даних питань надавали Кохан А.В. – к.с.-г.н., директор ПДСГДС ім. М.І. Вавилова ІС і АПВ НААН, науковці Полтаваської державної аграрної академії та інші вчені науково-дослідних установ НААН.