Семінар-практикум «Актуально про податки, землю та працю для сільгосппідприємств»

24.05.2018

24 травня 2018 року за підтримки Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації відбувся семінар-практикум «Актуально про податки, землю та працю для сільгосппідприємств».

Семінар-практикум провели редакції журналу «АгроPRO» та газети «Вісник Фермер України», спільно з Полтавською обласною Громадською організацією «Асоціація фермерів та приватних землевласників відродження Полтавщини».

В заході взяли участь: Ельвіра Ткачова – головний редактор журналу «АгроPRO», експерт ГО «Інститут податкових реформ» з питань оподаткування сільськогосподарських товаровиробників; Олександр Норочевський – адвокат з земельних питань; голови фермерських господарств та представники сільськогосподарських підприємств.

Підчас проведення семінару-практикуму були розглянуті наступні питання:

Земельні правовідносини
- Перевірки Держгеокадасту (на 2018 рік на Полтавщині заплановано перевірки 92 сільгосппідприємств, з них більше 60 фермерських господарств). Права та обов’язки сільгоспвиробників та Держгеокадастру.
- Договір оренди землі – основний документ при використанні землі (нові вимоги до договорів, відлік терміну дії, особливості складання, як убезпечити свої права користування, тощо).
- Суборенда земельних ділянок.
- Емфітевзис.
- Зміни у правилах використання земель, власники яких померли (відлік терміну на поновлення договорів оренди таких земельних ділянок, судова практика, визнання спадщини від померлого).
- Ризики орендаря у випадках, коли орендодавці не отримують орендну плату.
- Огляд судової практики з актуальних питань використання земельних ділянок державної, комунальної та приватної форм власності.

Оподаткування
1. ПДВ
- Про систему моніторингу податкових накладних (ризикові підприємства, ризикові операції, сумлінні платники податків);
- Загибель посівів (позиція ДФС, судова практика, документи, документальне оформлення);
- Відміна норм природного убутку – наслідки з ПДВ;
- Оподаткування окремих операцій;
- Постачання сільгосппродукції (чи оформлювати податкові накладні з позначкою /2, рекомендації);
- Електронний кабінет;
- Експорт сільгосппродукції, наслідки з ПДВ (нульова ставка та відшкодування ПДВ)
- Відповіді на актуальні запитання.
2. ПДФО та військовий збір
- Оподаткування орендної плати (об’єкт та база оподаткування, особливості щодо орендної плати за земельні ділянки, власники яких померли);
- Чи потрібно утримувати ПДФО при виплаті доходу за викуплений майновий пай;
- Оподаткування дивідендів;
- Відповіді на актуальні запитання.
3. Єдиний податок 4 групи.
4. Інші податки, актуальні для сільгоспвиробників.
5. Інформація, що допоможе відстояти свої права.

Трудові відносини
- Повноваження органів Держпраці (огляд нового порядку перевірок).
- Приховування трудових відносин.
- Штрафні санкції та способи захисту.
- Типові помилки підприємств, які можна і потрібно виправити.
- «Ризикові роботодавці» очима Держпраці.