«Сільське господарство не в Києві, воно в регіонах», – ­ Ольга Трофімцева

24.06.2019

Міністерство аграрної політики і продовольства України пропонує державні програми підтримки фермерським господарствам. Однак фермери мають недостатньо інформації про можливості підтримки, яку вони можуть отримати від держави. Тому в Міністерстві вирішили зробити конкретні кроки і максимально посилити комунікацію фахівців Мінагрополітики з фермерами на місцях.

На цьому під час візиту на Полтавщину наголосила в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева.

«У нас діють програми державної підтримки особливо для малих і середніх виробників, сімейних та молодих фермерів. Одним зі слабких місць є недостатня інформованість аграріїв про наявні програми та механізми участі у них. Ми хочемо йти до фермерів на місця й працювати з ОТГ. Сільське господарство не в Києві, воно в регіонах: на Полтавщині, Вінниччині, Рівненщині, Сумщині, Львівщині. В кожній області проводитимемо відповідні семінари, на яких фермери зможуть отримати повну інформацію щодо усієї процедури надання держпідтримки, а також у подальшому мати постійний контакт з відповідальними людьми в регіонах, які зможуть надавати консультації. Також вони зможуть обмінятися досвідом. Адже, як свідчить практика, в одних областях програми державної підтримки працюють ефективніше, а в інших гірше. Полтавщина – лідер у напрямку використання програм», – сказала Ольга Трофімцева.

В. о. міністра повідомила, що перший такий семінар вже відбувся 22 травня в Києві.

«На кінець минулого року в нас було понад 33 тис. фермерських господарств, із них 90% – малих, тобто тих, які мають менше 500 га. І саме з такими господарствами треба працювати системно, тому що не всі вони мають доступ до інформації», – додала Ольга Трофімцева.

На Полтавщині вже працюють мобільні групи. Як повідомила директор ТОВ «Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба» Світлана Андрієнко, насамперед проводять роз’яснювальну роботу для аграріїв тих регіонів, які в цьому зацікавлені.

«Першими були Пирятинська ОТГ, Оржицький, Гадяцький, Кобеляцький та Новосанжарський райони. Нині вже відпрацювали п’ять регіонів, у найближчі два тижні мобільні групи планують відвідати ще 10. На мою думку, найактивнішим був Гадяцький район. Ми не лише інформуємо, ми допомагаємо малим і середнім господарствам долучитися до цих програм», – сказала Світлана Андрієнко.

Як поінформував директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов, минулоріч аграрії Полтавщини додатково отримали понад 160 млн грн із державного бюджету.

«В області зареєстровано понад 2 тисячі фермерських господарств, але працють 1800. З них лише 324 скористалися підтримкою. Загалом фермери отримали близько 24 млн грн. Департамент вже запровадив таку практику: щойно на початку року ми отримуємо порядок використання коштів, відвідуємо кожен район. Зустрічаємося з сільськими головами, представниками сімейних ферм, кооперативів, фермерами та сільгоспвиробниками», – розповів Сергій Фролов.

Загалом на Полтавщині діє Програма розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року.

Також фермери можуть скористатися «Програмою з підтримки розвитку фермерства 2019 року», яку пропонує Мінагрополітики. Крім того, діють програми «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів», «Державна підтримка розвитку, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними», «Державна підтримка тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, рибництва» та «Фінансова підтримка сільгоспвиробників».