Стан використання водних об’єктів для рибогосподарських потреб

25.05.2020

25 травня 2020 року  відбулась апаратна нарада у голови Полтавської обласної державної адміністрації. З питання «Про стан використання водних об’єктів для рибогосподарських потреб» доповідав директор Департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов.

За результатами роботи Комісій з обстеження водних об’єктів, створених відповідно до доручення голови обласної державної адміністрації у 2016-2017 роках встановлено, що в області налічується 2745 водних об’єктів, із них: 2678 ставків та озер, 68 водосховищ, із яких 1799 знаходяться за межами населених пунктів, у тому числі на території Глобинського району 414 водних об’єктів перебуває в постійному користуванні ПАТ «Полтаварибгосп».

Із 2331 водного об’єкта придатні для риборозведення 1474, з них 968 розташовані за межами населених пунктів, розпорядником яких є облдержадміністрація.

Департаментом разом з юридичним відділом апарату облдержадміністрації протягом 2018-2019 років проведено інвентаризацію 1036 договорів оренди земель водного фонду та оренди водних об’єктів, переданих до облдержадміністрації районними державними адміністраціями, які були ними укладені в період до набрання чинності Закону України «Про аквакультуру», зокрема до 01.07.2013.

Станом на 01.01.2020 за межами населених пунктів в оренді у 420 орендарів перебуває 491 водний об’єкт.

В цілому по області по договорах оренди водних об’єктів та земельних ділянок водного фонду укладених до 01.07.2013 орендна плата по області становила 379 247 грн за оренду водних об’єктів та 643 027 грн за оренду земельних ділянок водного фонду.

У результаті проведеної роботи станом на 01.01.2020 по діючим договорам орендна плата збільшилась до 1 112 423 грн за оренду водних об’єктів та до 2 689 269 грн за оренду земельних ділянок водного фонду.

Робота з орендарями земельних ділянок водного фонду щодо необхідності переукладання діючих договорів оренди шляхом укладання додаткових угод до них продовжується.

Відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 11.03.2020 №135 для сприяння у здійсненні повноважень облдержадміністрації в галузі земельних відносин, створено Комісію із земельних питань, яка на сьогоднішній день розглядає питання надання в оренду земельних ділянок та розташованих на них водних об’єктів, припинення дії та розірвання договорів оренди, повернення водних об’єктів орендодавцю.

Відповідно до Порядку розроблення паспорта водного об’єкта з  01.07.2013 паспортизовано 464 ставки та водосховищ, в тому числі 361, розташований за межами населених пунктів, із яких 236 паспортів водних об’єктів розроблено за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища  Полтавської області.

За результатами земельних торгів із продажу права користування земельними ділянками водного фонду було передано в оренду 14 ділянок  із  розташованими  на них водними об’єктами загальною площею 135,54 га з середнім розміром орендної плати 6,5 відсотків від нормативної грошової оцінки.

На 2020 рік заплановано проведення 4 аукціонів із продажу права користування на умовах оренди земельними ділянками водного фонду з розташованими на них водними об’єктами.

Також, Сергій Фролов анонсував розробку публічної електронної карти водних об’єктів Полтавської області, придатних для риборозведення.

Стан використання водних об’єктів