Святкування Дня працівників сільського господарства

20.11.2017

17 листопада 2017 року у Полтавському академічному музично-драматичному театрі імені М.В. Гоголя відбулися урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства.

У рамках святкового заходу кращі із кращих працівників агропромислової галузі були нагороджені  почесними грамотами обласної ради та облдержадміністрації.

Цей рік для селян Полтавщини був складним. Але не зважаючи на вкрай несприятливі погодні умови через посуху Полтавщина залишається у топ - п’ятірці областей по обсягах виробництва зерна, сої, цукрових буряків.

Такі самі лідируючі позиції Полтавщина займає в Україні і з виробництва продукції тваринництва.

Поряд з потужними тваринницькими комплексами є в області й зразкові сімейні ферми, і успішні молочні кооперативи. Їх розвитку в значній мірі посприяла прийнята обласною радою в минулому році Програма розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року.

Завдяки розвитку виробництва в області збільшились можливості вирішення питань соціальної розбудови села.

Середній розмір орендної плати за земельні частки (паї) по області складає 8,4% вартості землі визначеної відповідно до законодавства, що є найвищим показником по Україні.

Середньомісячна заробітна плата в сільськогосподарських підприємствах області в цьому році збільшилась на 40 % і становить майже 6000 грн.

Головною прикрасою заходу стали короваї, випечені із зерна нового урожаю, які були представлені усіма районами області. Короваї були освячені архиєпископом  УПЦ КП Федором.

Витвором мистецтва став коровай розміщений на сцені театру, створений майстрами ТОВ «Агрофірми «Маяк» Котелевського району.

По закінченню заходу освячені короваї були передані учасникам АТО, Горбанівському геріатричному пансіонату ветеранів війни та праці, студентам Полтавської державної аграрної академії, аграрно–економічного коледжу ПДАА, Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка.

У ході концертної програми аграріїв привітали найкращі творчі колективи Полтавщини та вокальний гурт «Тріода».