Ви є тут

Т. Висоцький відвідав Державний навчальний заклад «Гадяцьке аграрне училище»

11.09.2020

10 вересня 2020 року в рамках робочого візиту на Полтавщину заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Т. Висоцький відвідав Державний навчальний заклад «Гадяцьке аграрне училище».

З роботою та діяльність ДНЗ «Гадяцьке аграрне училище» Т. Висоцького ознайомив директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації С. Фролов та директор ДНЗ «Гадяцьке аграрне училище» Н. Сенчук.

Державний навчальний заклад «Гадяцьке аграрне училище» заснований в 1932 році. Заклад пережив важкі повоєнні часи, перебудову і за цей час підготував і випустив близько 9 тисяч бджолярів, які успішно працюють в галузі бджільництва, розвивають та удосконалюють її.

Державний навчальний заклад «Гадяцьке аграрне училище» здійснює підготовку кваліфікованих робітників для аграрного сектору на підставі діючих ліцензій виданих Міністерством освіти і науки України.

Навчальний заклад готує за спеціальностями «Бджоляр» 3 розряду, «Бджоляр» 4 розряду, «Бджоляр-Столяр», «Садовод-Бджоляр», «Овочівник», «Лісник, Єгер», підвищує кваліфікації по професії «Бджоляр» за спеціалізаціями «Селекція бджіл і виведення бджолиних маток з використанням інструментального осіменіння», «Апітерапія з використанням продуктів бджільництва», «Хвороби та шкідники бджіл», проводить курси цільового призначення за професією Бджоляр по програмі «Професійне бджільництво» в рамках Проекту USAID «Економічна підтримка Східної України».

Училище постійно співпрацює з аграрними підприємствами, які займаються бджільництвом. Це ПП «Дружба» агропромислового бджільницького кластеру «Меди Межиріччя» Семенівського району, з яким підписаний меморандум про співпрацю та наміри. Меморандум про співпрацю і партнерство підписаний і з громадською організацією «Асоціація бджолярів Луганщини «Медова Артіль». В ПП Дикун М.О. Семенівського району; ФГ «Апіс Україна» Київської області; ДП «Гадяцьке лісове господарство»; Полтавське обласне лісове господарство учні мають змогу отримати практичні навики за спеціальністю. Заклад тісно співпрацює з ННЦ «Інститут бджільництва ім. П.І. Прокоповича», Полтавською державною аграрною академією, Чернятинським коледжем Вінницького національного аграрного університету, Лубенським лісовим коледжем, Громадською  спілкою «Обласне об'єднання «Полтавський пасічник» та з іншими громадськими організаціями в Україні та за її межами.

ДНЗ «Гадяцьке аграрне училище» має партнерську співпрацю з Технікумом в Пшчела Воля (Польща). Це дає можливість учням продовжити навчання та виробничу практику, взяти участь у спільних наукових конференціях з бджільництва, семінарах, прикордонних зустрічах.

З 2014 року учні закладу приймають участь у Міжнародному конкурсі «Юний пасічник», де достойно представляють училище та бджільництво України і займають призові місця.

До училища постійно надходять пропозиції про надання освітніх послуг за напрямком з Казахстану, Білорусії, Болгарії, Азербайджану та інших країн ближнього зарубіжжя.

Заступник Міністра позитивно оцінив роботу ДНВ та відмітив, що Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України зацікавлено у подальшій роботі і розвитку училища. Саме галузь бджільництва може бути задіяна у розвитку малого та середнього бізнесу, створенні кооперативів, що дасть змогу розвивати села та створювати нові робочі місця.