Ви є тут

Тренінг по матковивідній справі

12.08.2019

З 07 по 09 серпня 2019 року ДНЗ «Гадяцьке аграрне Училище» в рамках проекту USAID «Економічна підтримка східної України» в Департаменті агропромислового розвитку проведено тренінг по матковивідній справі для спеціалістів Держпродспоживслужби, Департаментів агропромислового розвитку, бджолярів Луганської та Донецької областей.

З вітальним словом виступили директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації С.О. Фролов та голова ГО «Полтавське Товариство сільського господарства» М.М. Опара. Керівники ознайомили гостей з роботою Департаменту, станом галузі бджільництва області, Програмою підтримки бджолярів, яка діє в області, співпрацю з ГС «Обласне об'єднання «Полтавський пасічник», а також про роботу та важливість функціонування навчального закладу ДНЗ «Гадяцьке аграрне училище».

Директор ДНЗ «Гадяцьке аграрне Училище» Н.Д. Сенчук провела тематичні лекції по правилах виведення маток та збереження української степової породи бджіл, створення племінного ядра, догляд за племінними сім'ями.

Начальник відділу тваринництва Департаменту агропромислового розвитку Т.П. Яцик ознайомила бджолярів з Порядком присвоєння статусу суб’єкта полемінної справи у тваринництві. Увагу зосереджено на веденні племінної роботи на пасіках та дотримання вимог Порядку під час проходження процедури присвоєння статусу.

З вимогами діючого законодавства під час реєстрації, паспортизації товарних та племінних пасік виступила начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби у Полтавській області Р.І. Кравченко. Крім того, було обговорено питання щодо заходів попередження отруєння бджіл.

8 та 9 серпня продовжились практичні навчання на племінних пасіках ФОП «Гаврілов В.Г.» в Карлівському районі Полтавської області та ФОП «Єгошин Л.Р.» в Охтирському районі Сумської області.

Бджолярі-матководи мали змогу придбати чистопородних маток української степової породи бджіл для розведення на власних пасіках.

В ході навчання учасники тренінгу були ознайомлені з методикою створення племінного ядра, батьківської сім'ї, а також важливістю сімей-нуклеусів та їх функцій. Крім того, ознайомилися з технологією зимівлі запасних маток, виготовленням вуликів, нуклеусів, рамок.

Учасники отримали сертифікати про проходження навчання та висловили бажання подальшої співпраці з полтавськими бджолярами.