Відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин

25.04.2019

24 квітня 2019 року відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин. В ході засідання директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації С. Фролов доповів про використання внутрішніх водойм та розвиток рибного господарства в Полтавській області.

В області налічується 2722 водних об’єкта, з них 2653 ставків та озер, 69 водосховищ, з яких 1775 знаходяться за межами населених пунктів. придатні для риборозведення – 1474.

Департаментом разом з юридичним відділом облдержадміністрації проведено інвентаризацію 1036 договорів оренди земель водного фонду та оренди водних об’єктів, переданих до облдержадміністрації районними державними адміністраціями, які були ними укладені в період до набрання чинності Закону України ,,Про аквакультуру” (до 01.07.2013 року), в результаті чого встановлено, що станом на 09 липня 2018 року в оренді юридичних і фізичних осіб перебуває 571 водний об’єкт (ставки та водосховища), 542 з яких знаходяться за межами населених пунктів.

Департаментом проводиться робота по приведенню договорів оренди земель водного фонду та оренди водних об'єктів, укладених райдержадміністраціями області до 01.07.2013, у відповідність до чинного законодавства шляхом укладання нових договорів оренди або додаткових угод до діючих договорів оренди.

За поданням Департаменту облдержадміністрацією станом на 10.04.2019 укладено 29 договорів оренди водних об’єктів відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.05.2013 р. № 420 ,,Про Типовий договір оренди водних об’єктів”, 464 додаткових угод до діючих договорів оренди землі та оренди водних об’єктів та 76 попередніх договорів оренди на період виготовлення документації із землеустрою, реєстрації земельних ділянок з розташованими на них водними об’єктами, розроблення паспортів водних об’єктів та документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

Сума орендної плати по новоукладеним договорам оренди земель водного фонду та оренди водних об'єктів, додатковим угодам до діючих договорів оренди становить 946,3 тис. грн. до обласного бюджету та 1 687,1 тис. грн. до бюджетів органів місцевого самоврядування.

В 2018 році до обласного бюджету сплачено кошти за оренду водних об'єктів в сумі 692 тис. грн.

З метою поновлення договорів оренди та укладання додаткових угод до діючих договорів оренди Департаментом та юридичним відділом облдержадміністрації орендарям земельних ділянок водного фонду та орендарям водних об'єктів направлено повідомлення про необхідність поновлення договірних відносин шляхом переукладання договорів оренди або укладання додаткових угод до діючих договорів на період приведення документації із землеустрою у відповідність до чинного законодавства та виготовлення паспортів водних об'єктів.

Згідно статті 51 Водного кодексу України водні об’єкти передаються в оренду за наявності паспорта водного об’єкта. Всього в області проведено паспортизацію 541 водного об’єкта. 247 паспортів водних об’єктів розроблено за рахунок коштів фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області.

За 2018 рік видобування водних біоресурсів становить 1077 тонн (- 359 тонн до минулого року), що складається з обсягів добування риби в Кременчуцькому та Кам’янському водосховищах і обсягів добування у спеціальних товарних рибних господарствах.

Добування орендарями водних об’єктів, що здійснюють господарську діяльність в режимі спеціальних товарних рибних господарств (16 суб’єктів ) станом на 01.01.2019р. складає 73,7 тонн. Обсяг зариблення (вселення) молоді водних біоресурсів при здійсненні рибогосподарської діяльності у СТРГ станом на 01.01.2019р. складає 125,183 тис. екземплярів.

В області діє Програма розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року, в якій передбачена підтримка розвитку галузі рибництва, а саме: відшкодування вартості придбання рибопосадкового матеріалу орендарям водних об’єктів (ФОП, ПП, фермерським господарствам), які уклали договори оренди водних об’єктів (додаткові угоди) з обласною державною адміністрацією, до 100% його вартості, але не більше 1,0 тис. грн. на один гектар водного об’єкту, використаного для зариблення водних об’єктів в поточному році.

За 2018 рік з обласного бюджету проведено відшкодування за зариблення (вселення) молоді водних біоресурсів на 2 водні об’єкти площею 72,4 га в сумі 72,4 тис. грн.

За 2016 – 2018 роки проведено земельні торги з продажу права користування земельними ділянками із земель водного фонду з розташованими на них водними об'єктами на 11 земельних ділянках на території Полтавського, Миргородського, Зіньківського, Диканського, Лубенського та Шишацького районів.

На даний час виконавцями земельних торгів проводиться підготовка лотів для проведення земельних торгів на 106 земельних ділянок водного фонду з розташованими на них водними об’єктами для рибогосподарських потреб.

На 03.05.2019 року заплановані земельні торги з продажу права користування на дві земельні ділянки з розташованими на них водними об’єктами на території Засульської сільської ради Лубенського району.