Ви є тут

Відбувся XXI Регіональний Форум Органічна Україна

09.07.2020

08 липня 2020 року в Департаменті агропромислового розвитку в онлайн режимі відбувся XXI Регіональний Форум Органічна Україна.

Форум проводився фахівцями Громадської спілки «Органічна Україна» під патронатом Міністерства економіки, торгівлі та сільського господарства України за підтримки Швейцарської конфедерації  в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія).

З вітальним словом та інформацією про органічне виробництво в області виступив директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов, який відзначив провідну роль аграріїв Полтавщини в розвитку органічного сільського господарства України.

Віктор Шуткевич, заступник директора Швейцарського бюро співробітництва Посольства Швейцарії  в Україні  наголосив на необхідності формування та розвитку органічного ринку України та світу. «Потрібно вірити  в успішне майбутнє України і мріяти про органічний продукт харчування на столі у кожного українця» - наголосив він у своїй доповіді.

На даному заході були  обговорені наступні питання:

- стан органічного виробництва в Полтавській області у 2019 р.;

- законодавче регулювання органічного виробництва в Україні та його впровадження в Полтавській обл.;

- державна та регіональна підтримки органічного виробництва і фермерства в Полтавській області у 2019 р. і можливості 2020 року;

- технології органічного виробництва – їх впровадження в Полтавській області;

- сертифікація органічного виробництва та/або обігу органічної продукції – міжнародні стандарти та практична сертифікація в Полтавській області;

- супровід органічної сертифікації та експорт органічної продукції.

На Полтавщині органічне виробництво - це близько 33 тисяч гектар, або 2,5 відсотки земель, які використовуються на принципах органічного землеробства. Всього в області отримали сертифікати органічних виробників 28 суб’єктів господарювання. Найбільш популярним напрямком для органічного виробництва є рослинництво, його сертифіковано у 22 господарствах переробкою органічної продукції займаються 4 підприємства, а виробництвом добрив та засобів захисту рослин 2 підприємця. У м. Кременчук навіть є виробник органічного шоколаду. Експортуванням органічної продукції в країни Європейського Союзу займаються 10 підприємств області.

У форумі прийняли участь начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Геннадій Пікуль, голова ПОГО «Асоціації фермерів та приватних землевласників відродження Полтавщини», директор Полтавського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств Василь Бурлака, доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри захисту рослин Полтавської ДАА Віктор Писаренко, заступник голови громадської спілки «Полтавське товариство сільського господарства» Микола Опара, агроном ПП «Агроекологія» Павло Панов, керівник маркетингової служби ТОВ "АРНІКА ОРГАНІК" Анастасія Білич та головний технолог ТОВ "Діамант ЛТД" Дмитро Тетерник. При обговоренні зверталася увага на зростання малих та середніх підприємств, їх стимулювання з боку держави, за рахунок дотацій на органічну сировину, а також на підвищенні компетенції агровиробників для отримання державних і регіональних субсидій. За дослідженнями науковців, органічні продукти на 50%, містять більше поживних речовин порівняно з продукцією, що вирощена із застосуванням сучасних технологій виробництва. Слід відзначити, що такі продукти особливо корисні для дітей, людей похилого віку, які найбільш вразливі до дії залишків пестицидів, важких металів, антибіотиків у продуктах харчування.

Модерувала форум президент Громадської спілки виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна» Олена Березовська, яка зазначила, що метою даного заходу у Полтавській області є покращення діалогу між представниками державної влади та бізнесу і визначення шляхів розвитку органічного виробництва саме на Полтавщині.

Відеозапис форуму: https://www.youtube.com/watch?v=bDiumjVMJSU