ВІДЕОКОНФЕРЕНЦІЯ МІНІСТЕРСТВА АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРОВЕДЕННЯ ЗБИРАННЯ РАННІХ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР ТА АКТУАЛЬНИХ ПИТАНЬ ДЕРЖАВНОЇ ПІДТРИМКИ ГАЛУЗЕЙ АПК В 2019 РОЦІ

05.07.2019

04.07.2019 відбулась відеоконференція під головуванням т.в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України Трофімцевої О.В. з питань збирання врожаю ранніх зернових культур та актуальних питань державної підтримки галузей АПК в 2019 році.

В ході відеоконференції спеціалісти Міністерства ознайомили її учасників в обласних студіях із станом проведення жнив в країні та ситуацією з державною підтримкою галузей АПК в поточному році.

Після цього відбулось обговорення нагальних питань, в ході якого директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Фролов С.О. повідомив, що в області збирання ранніх зернових культур розпочалось 24 червня. Станом на 04.07.2019 зібрано 37,4 тис. га, намолочено 170,8 тис. тонн зерна, середня урожайність становить 46,0 ц/га, що на 10,9 ц/га більше, ніж на відповідну дату минулого року. Біля 80% валового збору озимої пшениці відповідає хлібопекарським потребам. Жнива цього року в області проходять в основному в оптимальних умовах. Очікується валовий збір ранніх зернових культур на рівні 1,5 млн. тонн.

Щодо ситуації з державною підтримкою сільськогосподарських товаровиробників в 2019 році зазначено таке.

Кошти по державній дотації фізичним особам області за утримання ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку молодняка великої рогатої худоби до тринадцятимісячного віку, який народився у господарствах фізичних осіб, а також набутого шляхом його переміщення від інших власників, будуть в повному обсязі перераховані власникам телят в термін до 06.07.2019 (нарахування станом на 01.05.2019). Дотації нараховано 3900 фізичним особам на суму 10,2 млн.грн. (за 7222 голови молодняка ВРХ).

За інформацією Мінагрополітики України виплата нарахованої дотації юридичним особам за утримання корів станом на 04.07.2019. по Полтавській області проведена частково. В повному обсязі виплату коштів підприємствам буде проведено в першій половині липня поточного року.

В рамках державної підтримки аграрії області придбали 117 одиниць техніки на суму 32 млн. грн. Вони отримали передбачену порядком використання державних коштів компенсацію за техніку придбану по березень місяць включно. Підготовка і подача документів на отримання аграріями дотацій за придбану техніку вітчизняного виробництва продовжується.

Області передбачено державні кошти для фінансової підтримки заходів в АПК шляхом здешевлення кредитів (короткострокових і середньострокових) в сумі 9490,0 тис. грн. На цей час розподіл вказаної сума між аграріями, що подали заявки, проведено в повному обсязі. В той же час дефіцит коштів за вказаною державною програмою підтримки АПК станом на 4.07.2019 становить 3,764 млн.грн. Тому Міністерству було направлено відповідний лист з проханням виділити області зазначені кошти в разі наявності фінансування.

За бюджетною програмою «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними» 9 господарств області подали заявки на включення їх до переліку претендентів на участь у програмі. Ці підприємства в разі проведення робіт, передбачених порядком програми, матимуть можливість отримати відповідні кошти державної підтримки.

За результатами відеоконфренції намічено продовжити координацію діяльності Міністерства та структурних підрозділів ОДА з питань агропромислового розвитку щодо проведення збирання урожаю та інших комплексів сільськогосподарських робіт, а також актуальних питань використання коштів державного бюджету для підтримки сільськогосподарських товаровиробників України.