Відеоконференція з обговорення питання про хід земельної реформи

20.11.2019

20 листопада 2019 року, за участю Тараса Висоцького заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, відбулася відеоконференція з обговорення питання про хід земельної реформи та прийнятих Верховною Радою України за основу в першому читанні проектів законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» (реєстр. № 2178-10 від 10.10.2019), «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» (реєстр. № 2194 від 01.10.2019), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони (реєстр. № 2195 від 01.10.2019) та «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель» (реєстр. №2280 від 17.10.2019).

З боку Полтавської області у відеоконференції прийняли участь Сергій Фролов директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації, Вадим Чувпило начальник Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, Народні депутати України, представники об’єднаних територіальних громад та фермери.

В ході обговорення підняті питання запровадження ринку землі, проведення земельних аукціонів, реалізація функцій з контролю за використанням та охороною земель, забезпечення прав на землю фермерів, які мають земельні ділянки у постійному користуванні тощо.

Сергій Фролов та Вадим Чувпило надали істотні відповіді та роз’яснення щодо реалізації прав на землю присутнім у залі Департаменту.