Ви є тут

Відкриття доїльної зали

28.08.2019

27 серпня 2019 року у СТОВ «Воскобійники» Шишацького району відбулось урочисте відкриття доїльної зали з доїльною установкою типу «Карусель» марки GEA DairyRotor T8900 на 32 доїльних місця та молочно-товарного комплексу.

Очолює господарство Капленко Валерій Ілліч - заслужений працівник сільського господарства України, депутат Полтавської обласної ради.

СТОВ «Воскобійники» одне з найпотужніших сільськогосподарських підприємств Полтавської області, має статус племінного заводу з розведення великої рогатої худоби української чорно-рябої молочної породи та статус племінного репродуктора з розведення симентальської  та голштинської порід.

Поголів’я ВРХ налічує біля 6 тис. голів, із них 2,1 тис. голів дійного стада (у середньому за добу тут надоюють до 45 т молока). Якщо по області щільність поголів’я великої рогатої худоби на 100 га сільськогосподарських угідь  становить  9,9 голів, то у СТОВ «Воскобійники» 73 голови.

На сьогодні  товариство має в обробітку понад 6000 га сільгоспугідь на території чотирьох сільських рад Зіньківського та Шишацького районів.

В господарстві працює майже 500 осіб.

Підприємство постійно дбає про належний соціальний розвиток населених пунктів. Серед об’єктів, де вкладались кошти Воскобійницька загальноосвітня  школа, сучасний спортивний зал, фельдшерсько-акушерський пункт. Крім того, господарство забезпечує харчування в трьох дитячих дошкільних закладах та шкільній їдальні.

СТОВ «Воскобійники» започатковано соціальний проект по забезпеченню молодих спеціалістів житлом.

В урочистій церемонії відкриття взяли участь заступник голови Полтавської облдержадміністрації Роман Товстий, директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов, голова Шишацької райдержадміністрації Віктор Іваненко. Також на урочистості були запрошені керівники потужних сільськогосподарських підприємств Полтавської області.

Запрошені гості оглянули нову доїльну залу типу «Карусель» марки GEA DairyRotor T8900 розрахований на 32 доїльних місця. Доїльні зали типу «Карусель» є найбільш ефективною системою доїння в світі. Це перша доїльна установка такого типу в  Україні. У світі таких комплексів лише 10.

Крім того оглянули діючу доїльну залу, введену в дію у 2014 році типу «Паралель» «Глобал 90І» на 60 голів корів, яка є найбільшою в Україні такого типу.

В перспективі команда Валерія Капленка вже вивчає можливість власної переробки молока.