Виробництво біогазу в умовах невеликих сільгосппідприємств

04.03.2015

Питання енергозбереження в підприємствах агропромислового комплексу Полтавської області, переведення їх виробничої бази на альтернативні види палива на сьогодні є життєво необхідним.

В сільськогосподарському комплексі є всі можливості для виробництва біогазу. Із наявної в області сировини (гній тварин і птахів, зброджування осаду очисних споруд, кукурудза на силос, жому цукрових буряків) при відповідному державному стимулюванні, можливо в області щороку виробляти до 350 млн. м3.

Так в агропромхолдингу „Астарта-Київ” вже побудовано в м. Глобино сучасний біогазовий комплекс ТОВ „ІПК „Полтавазернопродукт”.

Розуміючи актуальність питання, за ініціативи Департаменту агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації, спеціалістів ТОВ "Зорг Біогаз Україна", юридичної компанії "Інюрполіс" за участю спеціалістів з питань технічної політики управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрації, керівників і спеціалістів сільськогосподарських підприємств області 03 березня 2015 року проведено обласний семінар з питань виробництва біогазу в умовах невеликих сільгосппідприємств.

На семінарі особливому жвавому обговоренню було піддано ряд питань, а саме:
- нормативно-правова база діюча в Україні, починаючи з проектних робіт і закінчуючи введенням в експлуатацію біогазового комплексу;
- вибір обладнання для виробництва біогазу, його технічні характеристики.