Ви є тут

Впровадження інвестиційних проектів у агропромисловому комплексі області

30.10.2018

29.10.2018 на нараді у голови облдержадміністрації з питання „Про стан впровадження інвестиційних проектів у агропромисловому комплексі області в 2018 році” директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Олександрович Фролов проінформував щодо інвестиційної діяльності в аграрній сфері.

Агропромисловий комплекс області демонструє стабільну тенденцію до зростання економічних показників, тому є перспективним напрямком для залучення інвестицій.

На даний час в агропромисловому комплексі реалізуються 82 інвестиційних проекти загальною вартістю 2,1 млрд. грн., у тому числі в рослинництві – 40 проектів на суму 1,4 млрд. грн., у тваринництві – 27 проектів на суму 570,7 млн. грн. та 15 проектів – у інших галузях. У результаті їх впровадження буде створено додатково близько 700 робочих місць.

На сьогодні область посідає 1 місце в рейтингу регіонів України за кількістю впровадження інвестиційних об’єктів в АПК та 6 – за їх вартістю.

У 2018 році вже завершено впровадження 34 інвестиційних об’єкти кошторисною вартістю 1,2 млрд. грн.

Одним із пріоритетних напрямків залучення інвестиційних ресурсів в АПК є будівництво нових елеваторів, а також реконструкція, модернізація та розширення діючих зерноскладів та хлібоприймальних підприємств.

У липні-серпні 2018 року агропромхолдинг „Астарта-Київ” увів у дію три елеватори на території області загальною потужністю зберігання 230 тис. тонн зернових та олійних культур.

Залучення іноземних інвестицій у галузь сільського господарства є одним із важливих засобів забезпечення підвищення якісних показників економіки АПК. Компанія Du Pont Pioneer продовжує інвестувати в сучасне виробництво насіння в області. Загальні інвестиції в комплекс, розташований у с. Стасі, складають понад 55 мільйонів доларів США. У 2018 році даним підприємством та Полтавською обласною державною адміністрацією підписаний меморандум про співпрацю з метою розвитку дорожньої інфраструктури в Диканському районі. В області також діють сільгосппідприємства, в яких присутні інвестиції компаній з Німеччини, Латвії та Канади.

Для підвищення ефективності інвестиційного процесу сільгоспвиробники беруть участь у різного роду агропромислових кластерах, оскільки інтегровані структури більш інвестиційно привабливі та спроможні акумулювати вагоміші обсяги фінансово-інвестиційного ресурсу, забезпечують економію витрат більш конкурентоспроможні, що позитивно позначається на ефективності інвестицій. У вересні 2018 році в ПСП „Дружба” Семенівського району в рамках кластеру „Меди Межиріччя” введено в дію лінію з холодного віджиму та розливу соняшникової олії.

В Карлівському районі створено Ланнівський індустріальний парк. Його призначення - діяльність, пов’язана з переробкою сільгоспсировини, харчовою промисловістю, сільгоспмашинобудуванням та обслуговуванням, а також логістикою і зберіганням. Очікується створення близько 600 нових робочих місць.

У той же час у процесі інвестування аграрії області мають об’єктивні й суттєві проблеми, які впливають на строки та якість робіт.

Із метою їх врегулювання під час наради головою облдержадміністрації було дано доручення напрацювати пропозиції щодо змін до чинних нормативно-правових актів України у сфері регулювання права на виконання будівельних робіт в агропромисловому комплексі та ініціювати їх прийняття перед відповідними міністерствами.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України у відповіді зазначило, що під час підготовки змін до Закону України „Про ринок електричної енергії” пропозиції облдержадміністрації щодо визначення термінів приєднання електроустановок будуть враховані.

За ініціативи Департаменту, рішенням сесії Полтавської обласної ради затверджено зміни до Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року, які передбачають новий напрямок – кредитування фермерських господарств та кооперативів. Це дозволить суттєво підтримати розвиток сільськогосподарського виробництва за рахунок спрощення процедури отримання фінансово-кредитних ресурсів сільгоспвиробниками.

Створенню позитивного інвестиційного іміджу регіону та його популяризації серед потенційних інвесторів сприяє інформаційне забезпечення процесу залучення інвестицій шляхом поширення інвестиційних пропозицій підприємств області під час виставкових заходів.

Департаментом розроблено Інвестиційну карту області з впровадженими інвестиційними проектами, об’єктами, що реконструюються та будуються, а також пропозиції щодо вільних земельних ділянок, які акумулюються на інвестиційному порталі Полтавщини. Карта була представлена в експозиції Полтавщини під час проведення ювілейної ХХХ Міжнародної агропромислової виставки „АГРО-2018” та розміщена на сайті Департаменту.

Для сприяння інвестуванню в АПК області в Департаменті створено відділ впровадження інвестицій, прогнозування агропромислового виробництва та трудових відносин.

На даний час сформовано базу інвестиційних проектів області, що впроваджуються в аграрній сфері. Щомісяця здійснюється моніторинг стану їх реалізації, проблемних питань, що виникають в процесі їх впровадження, моделюються можливі шляхи вирішення, за необхідності здійснюється супровід до повного врегулювання ситуації.