Всеукраїнська конференція з бджільництва

22.01.2018

20-21 січня 2018 року в Полтавській області відбулась Всеукраїнська конференція з бджільництва «Сьогодення і майбутнє української степової породи бджіл».

Організатори конференції: Полтавська обласна громадська організація «Спілка пасічників» при підтримці Департаменту агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації.

В конференції взяли участь Президент ВГО «Спілка пасічників України» Стретович В.М., віце-президент ВГО «Спілка пасічників України» Веред Л.І., заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Палій О.Б., бджолярі з усієї України, представники громадських, наукових, освітніх закладів та організацій.

Зі вступним словом виступив заступник директора Департаменту АПР, який окреслив проблемні питання галузі, шляхи вирішення та зауважив важливість питань, які будуть обговорені під час конференції, для розвитку бджільництва в Україні, зокрема в Полтавській області. Також ознайомив учасників з обласною Програмою розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року, яка в даний час діє в області. Одним з пріоритетних напрямів Програми є підтримка галузі бджільництва.

Метою конференції стала необхідність обговорення та вирішення спільних важливих питань в галузі бджільництва, зокрема збереження та розведення української степової породи бджіл.

В ході конференції фахівці галузі, наковці виступили з тематичними презентаціями, в яких підняли питання сучасного стану селекції української степової породи бджіл, утримання нуклеусного парку, стан матковивідної справи, проблеми та шляхи вирішення репродукції племінного матеріалу у бджільництві, хвороб бджіл та їх лікування, а також перспективи подальшого розвитку даної породи.

Після завершення конференції учасники одержали сертифікати.