XXIХ Міжнародна агропромислова виставка «АГРО-2017»

09.06.2017

З 7 по 10 червня 2017 року на території Національного комплексу «Експоцентр Україна» відбулася XXIХ Міжнародна агропромислова виставка «Агро-2017».

Полтавська область в цьому році була представлена експозицією під гаслом «Полтавщина - екобренд України».

У формуванні експозиції взяли участь переробні та сільськогосподарські підприємства області. Крім того, сформовано презентаційний каталог суб’єктів господарювання Полтавщини, в якому розміщено інформацію про провідні підприємства агропромислового комплексу області. Генеральними спонсорами експозиції Полтавської області виступили Агропромхолдинг «Астарта-Київ», ТОВ АФ «Маяк» Котелевський район, ТМ «Заріг» Оржицький район,
ТОВ «Укролія» Диканський район, ТМ «Козуб» м. Полтава,
ПП «Агроекологія» Шишацький район, ТОВ «ДиканькаМлин»,
ТОВ «Лубенське племпідприємство» м. Лубни, КСП «Зелений гай» Гадяцький район.

Департаментом агропромислового розвитку розроблено та презентовано інвестиційну карту області під назвою «Пріоритетні напрямки розвитку агропромислового комплексу Полтавської області», де відображено впроваджені інвестиційні проекти, об’єкти, які будуються та проведено реконструкцію, сімейні ферми, кооперативи із заготівлі молока, суб’єкти органічного виробництва.

На експозиції  особливим попитом користувалась продукція підприємства ТОВ АФ «Маяк» Котелевського району.

У перший день XXIХ Міжнародної агропромислової виставки «Агро-2017» експозицію Полтавської області відвідали перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України М.П. Мартинюк та заступник Міністра з питань європейської інтеграції О.В. Трофімцева.

Крім того, експозицію відвідали посли іноземних держав та представники бізнесу Туреччини, Єгипту, Катару, з якими обговорено питання подальшої співпраці, зокрема експорту сільськогосподарської продукції та продуктів харчування. Також експозицію відвідали делегації з районів Полтавщини.

В рамках «Агро - 2017» було проведено спеціалізовану виставку сільськогосподарських тварин «ANІMAL`EX-2017», в якій взяли участь суб’єкти племінної справи у тваринництві області СТОВ «Воскобійники» та ПП «Агроекологія». Підприємства продемонстрували тварин порід української чорно-рябої молочної, червоно-рябої молочної та абердин-ангуської порід. В ході огляду тварин було обговорено нагальні проблемні питання галузі тваринництва.

Також в рамках Міжнародної агропромислової виставки «Агро-2017» відбувся круглий стіл «Органічне виробництво – пріоритетний напрямок аграрного сектору України». Сьогодні органічний ринок в Україні стрімко розвивається, кількість органічних операторів зростає з кожними роком, зокрема в Полтавській області 20 підприємств мають сертифікати з органічного виробництва. Під час круглого столу представники органічних підприємств Полтавської області  мали можливість поділитись досвідом роботи.