Засідання президії та Ради Полтавської обласної організації профспілки працівників АПК

21.12.2018

20 грудня 2018 року відбулося засідання президії та Ради Полтавської обласної організації профспілки працівників АПК. В засіданні прийняв участь перший заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації, голова профспілкового комітету Рева І.І.

В ході засідання були підведені підсумки діяльності обласної профспілкової організації за 2018 рік, розглянуті головні питання організації  поточної роботи первинних ланок профспілки по захисту соціально – економічних і трудових відносин в аграрній галузі області.

Присутні члени президії та ради обласної профспілкової організації прийняли активну участь в обговоренні питань повістки денної.

Голова обласної організації профспілки Харченко Г.М. зазначила, що в 2019 році стартує звітно – виборна компанія в первинних профспілкових та в обласній організації. Тому необхідно з великою відповідальністю віднестися до підготовки та проведення цих зборів.

Також був розглянутий план роботи обласної організації профспілки на І півріччя 2019 року та проект бюджету на 2019 рік.

За результатами обговорення питань повістки денної Рада прийняла відповідні рішення щодо організації роботи профспілки в 2019 році.

З ситуацією в агропромисловому  комплексі присутніх ознайомив Рева І.І., який, відмітив, що область є лідером сільськогосподарського виробництва в Україні. Полтавщина є одним із лідерів з виробництва зерна, сої, соняшнику, цукрових буряків в Україні. В поточному році отримано рекордний валовий збір зернових культур – понад 6,0 млн. тонн. По валовому збору: зернових культур область посідає 1 місце в державі, сої  -  2 місце, соняшнику – 5 місце, цукрових буряків - 4 місце.

Серед регіонів України по поголів’ю ВРХ та корів в сільськогосподарських підприємствах область займає перше місце, по поголів'ю свиней – 5 місце.

За оперативною інформацією станом на 17.12.2018 сільськогосподарські підприємства виплатили власникам землі 2564,3 млн. грн. орендної плати, що становить 69,0 % до суми, передбаченої договорами оренди землі. Середній розмір орендної плати за земельні частки (паї) по області складає 9,8% вартості землі визначеної відповідно до законодавства. Виплата орендної плати за 2018 рік продовжується.