Засідання робочої групи по питанню проведення аудиту використання земель сільськогосподарського призначення у Пирятинському районі

30.11.2018

29 листопада під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Владислава Гуленко відбулось розширене засідання робочої групи по питанню проведення аудиту використання земель сільськогосподарського призначення у Пирятинському районі.

В роботі засідання взяли участь заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА - начальник Управління розвитку сільських територій та кадрової політики Роман Прокопенко, заступник начальника ГУ Держгеокадастру у Полтавській області - начальник Управління з контролю за використанням та охороною земель Алла Косик.

Роман Прокопенко, зауважив, що під час проведення двохмісячного аудиту використання земель у Полтавській області виявлено 10 тис. га землі, яка обробляється поза правовим полем.

Владислав Гуленко, зазначив що, робота в районі по даному напрямку проводиться ще з квітня поточного року. Вже виявлено 433 га землі, які оброблялися з порушенням чинного законодавства. Наразі, з порушниками укладено відповідні договори, сплачено штрафи. Проте, досить значна кількість земель досі знаходиться в тіньовому секторі: не визначені користувачі, не сплачується орендна плата, податки. Тому, сьогодні, важливим завданням є вирішення даних питань.

Попередньо всім сільським та міській раді направлялися доручення голови облдержадміністрації про проведення аудиту використання земель сільськогосподарського призначення на підпорядкованій їм території. Значний обсяг робіт проведено Давидівською, Смотриківською, Сасинівською та Теплівською сільськими радами. Відповіді решти сільських рад не в повній мірі відображають реальну ситуацію з використання земельних ділянок.

Під час засідання було заслухано всіх землевпорядників сільських та міської ради, голів сільських рад про проведену роботу з даного питання. Після чого вони мали можливість задати хвилюючі їх питання та отримати змістовні відповіді від обласних фахівців.

Алла Косик, відмітила, що у разі виявлення порушників та неможливості самостійного врегулювання питання законним шляхом, необхідно звертатися до ГУ Держгеокадастру у Полтавській області, органів СБУ чи прокуратури.

По завершенню засідання, сільським головам та землевпорядникам сільської та міської ради було дано доручення продовжити  проведення аудиту використання земель сільськогосподарського призначення на підпорядкованій їм території та проінформувати про виконану роботу.