Ви є тут

Форвардна програма 2020 Акціонерного товариства «ДПЗКУ»

14.05.2020

Державна продовольчо-зернова корпорація України розпочала реалізацію програми закупівель зерна врожаю 2020 року. В рамках цьогорічної кампанії планується закупити у сільгоспвиробників близько 385 тис. тонн пшениці, ячменю, жита та кукурудзи. На авансування аграріїв заплановано виділити 1,16 млрд грн.

З 25.10.2019 року розпочався перший етап – осіння форвардна програма (жовтень 2019 р. – грудень 2019 р.), під час якого проводиться закупівля зерна пшениці, ячменю та жита майбутнього врожаю 2020 року. Безпосереднє виконання всіх етапів закупівель АТ «ДПЗКУ» здійснюватиме через свої регіональні відділи. Реалізація осінньої форвардної програми закупівлі зерна майбутнього врожаю 2020 року проводиться у два етапи.

Протягом першого етапу сільгоспвиробники мають подати до регіональних відділень заявки на участь у програмі з необхідним пакетом документів та укласти договір поставки зерна майбутнього врожаю безпосередньо у центральному офісі корпорації. Після підписання договору АТ «ДПЗКУ» здійснює попередню оплату на розрахунковий рахунок сільгоспвиробника у розмірі 3000 гривень з урахуванням ПДВ за одну тонну зерна пшениці, ячменю; 3300 гривень з урахуванням ПДВ за одну тонну жита.

На другому етапі ДПЗКУ проводить остаточний розрахунок після передачі зерна у власність корпорації. Цього року вартість коштів становитиме від 9,5% до 13% річних в залежності від кількості законтрактованого товару та базису поставки. Враховуючи те, що програма закупівель зерна майбутнього врожаю в АТ «ДПЗКУ» проводиться вже не перший рік, корпорація пропонує додаткову знижку у розмірі 0,25% тим сільгоспвиробникам, які приймають участь в програмі 2 та більше років.

Умови співробітництва, які пропонує ДПЗКУ фермерам є абсолютно прозорими, вигідними та зрозумілими. Розрахунки не містять жодних прихованих комісій, а всі платежі здійснюються своєчасно, без затримок.

На першому етапі сільгоспвиробнику потрібно подати заявку на участь до регіонального відділу АТ «ДПЗКУ», сформувати необхідний пакет документів та укласти договір поставки зерна майбутнього врожаю безпосередньо у центральному офісі корпорації. Після підписання договору АТ «ДПЗКУ» здійснює попередню оплату на розрахунковий рахунок сільгоспвиробника у розмірі 3000 гривень з урахуванням ПДВ за одну тонну зерна пшениці, ячменю; 3300 гривень з урахуванням ПДВ за одну тонну жита.

На другому етапі ДПЗКУ проводить остаточний розрахунок після передачі зерна у власність корпорації. Цього року вартість коштів становитиме від 9,5% до 13% річних в залежності від кількості законтрактованого товару та базису поставки. Враховуючи те, що програма закупівель зерна майбутнього врожаю в ДПЗКУ проводиться вже не перший рік, корпорація пропонує додаткову знижку у розмірі 0,25% тим сільгоспвиробникам, які приймають участь в програмі 2 та більше років.

Умови співробітництва, які пропонує ДПЗКУ фермерам є абсолютно прозорими, вигідними та зрозумілими. Розрахунки не містять жодних прихованих комісій, а всі платежі здійснюються своєчасно, без затримок.

Форвардна програма

АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» розпочала Осінню форвардну програму закупівлі зерна майбутнього врожаю 2020 року наступних культур - озимих пшениці, ячменю та жита.

Безпосереднє виконання всіх етапів закупівель АТ «ДПЗКУ» здійснюватиме через свої регіональні відділи.

Реалізація осінньої форвардної програми закупівлі зерна майбутнього врожаю 2020 року проводиться у два етапи.

Протягом першого етапу осінньої форвардної програми закупівлі зерна майбутнього врожаю 2020 року (жовтень 2019 року – грудень 2019 року) сільгоспвиробники мають подати до регіональних відділень заявки на участь у програмі з необхідним пакетом документів, здійснити з представниками страхових компаній та АТ «ДПЗКУ» огляд посівів заявлених культур на полях, які знаходяться у власності та/або на умовах оренди у сільгоспвиробника.

На підставі прийнятого АТ «ДПЗКУ» рішення про можливість укладання договору поставки зерна майбутнього врожаю з сільгоспвиробником та позитивного акту огляду посівів заявленої культури в центральному офісі АТ «ДПЗКУ» укладається договір поставки зерна майбутнього врожаю (надалі – Договір), товарна аграрна розписка або договір застави майбутнього врожаю.

Після підписання всіх необхідних договорів та надання документів, що передбачені укладеним договором поставки зерна майбутнього врожаю, на розрахунковий рахунок сільгоспвиробника згідно умов Договору буде здійснена попередня оплата за Товар (перший транш), яка складатиме 3 000 гривень з урахуванням ПДВ за одну тонну законтрактованого зерна пшениці 2, 3 класів, ячменю 3 класу та 3 300 гривень з урахуванням ПДВ за одну тонну законтрактованого зерна жита 1, 2 класів. Річна відсоткова ставка за користування коштами становить від 9,5% до 13% річних. Діє програма лояльності для постійних клієнтів, за якою можна отримати додаткову знижку 0,25%.

Другий етап  програми передбачає поставку зерна сільгоспвиробниками в кількості та якості згідно умов укладеного Договору на зернові склади (елеватори), а також остаточний розрахунок у вигляді другого траншу.

Сільгоспвиробники  можуть отримати відповіді та консультації з усіх питань, що стосуються умов участі в осінній форвардній програмі закупівлі зерна майбутнього врожаю 2020 року, збору та оформлення необхідних документів, підписання Договорів і отримання коштів у регіональних відділах АТ «ДПЗКУ».

Більш детально з умовами участі в осінній форвардній програмі закупівлі зерна майбутнього врожаю 2020 року та типовими формами договорів поставки зерна майбутнього врожаю можна ознайомитись у Документи для завантаження.

В рамках інформаційно-роз'яснювальної роботи з питань укладання договорів поставки зерна майбутнього врожаю у центральному офісі АТ «ДПЗКУ» варто звертатися телефоном (044) 206-15-71 або на адресу електронної пошти відділу форвардних закупівель forward@pzcu.gov.ua.

Закупівельна програма під заставу зерна

АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» розпочала програму закупівель зерна за подвійними складськими свідоцтвами.

Основні умови цієї програми: укладання договорів поставки, застави та оформлення подвійного складського свідоцтва на зерно;

  • попередня оплата сільгосптоваровиробнику - 70% від діючої на момент укладання договору закупівельної ціни на філії ДПЗКУ, яка висвітлена на офіційному сайті;
  • остаточне переоформлення зерна протягом 90 календарних днів із моменту укладання договору на ДПЗКУ по ціні, яка в даний проміжок часу діє на відповідній філії ДПЗКУ та є найбільш привабливою на думку сільгоспвиробника, та перерахування доплати.

Закупівлі зерна за подвійними складськими свідоцтвами проводитимуться в два етапи.

Протягом першого етапу сільгоспвиробнику необхідно подати до регіональних відділень ДПЗКУ заявку на реалізацію зерна, сформувати необхідний пакет документів, укласти договір поставки, оформити подвійне складське свідоцтва та підписати договір застави. Після цього відбудеться реєстрація заставного свідоцтва в реєстрі складських документів на зерно, а потім здійсниться попередня оплата (70% вартості зерна).

Другий етап програми передбачає приймання та оформлення зобов’язань аграрія, переоформлення зерна за заставним свідоцтвом на ДПЗКУ. Далі здійсниться остаточний розрахунок із постачальником збіжжя.

Перелік необхідних документів для участі у цій закупівельній програмі можна переглянути у документах для завантаження.