Ви є тут

Сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи

15.01.2019

 

Розвиток сільських територій є пріоритетним напрямом реформування аграрного сектора, створення та функціонування громадських, професійних, неприбуткових організацій, діяльність яких спрямована на розв’язання соціально-економічних проблем сільських територій набуває особливого значення. Чільне місце серед цих організацій посідають сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи при сільських громадах як підприємства особливого типу, що створюються дрібними сільськогосподарськими товаровиробниками – власниками особистих селянських та невеликих фермерських господарств, які мають подібний матеріально-технічний стан, спільні господарські проблеми та однакову мотивацію вступу до кооперативу.

Проводиться робота з відновлення діяльності та створення нових сільськогосподарських кооперативів. Станом на 01.01.2019 в області зареєстровано 63 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОК). На сьогодні діє 26 СОК, в тому числі молочарських – 12, з обробітку землі та збирання врожаю – 7, плодоовочевих – 5, заготівля меду – 2.

Завдяки впровадженню Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року (за 3 роки) було зареєстровано 25 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи створюють від 2 до 6 робочих місць, використовуватимуть офіційно найману працю з оплатою відповідних податків в місцеві бюджети.

За напрямком Програми «Розвиток сільськогосподарської обслуговуючої кооперації», де передбачено фінансову підтримку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів шляхом компенсації 90% вартості придбаної сільськогосподарської техніки, обладнання та устаткування, в 2016-2018 роках прийняли участь 11 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, яким надано кошти з обласного бюджету в сумі 1 891,2 тис. грн. та залучено з місцевих бюджетів і інших джерел 2 820,4 тис. грн.

На території області Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба проводить навчальні семінари та надає консультації головам сільських рад, сільському населенню, членам фермерських і особистих селянських господарств з питань організації та функціонування сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.